Wiadomości

Koniec z maseczkami na Teneryfie?

4 lutego 2022, 22:32
W najbliższy wtorek rząd ma znieść obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu - tak zapewnia Carolina Darias - minister zdrowia. Decyzja ma zostać uchwalona dekretem królewskim i opublikowana w BOE (Boletín Oficial del Estado) w środę i wejść w życie od najbliższego czwartku 10 lutego 2022.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Maseczki na dworze nieskuteczne

Decyzja o zniesieniu obowiązku korzystania z maseczek została poparta wynikami badań, z których wynika, że najwięcej zakażeń ma miejsce w pomieszczeniach, a nie na świeżym powietrzu. Dlatego też Rada postanowiła w minioną środę na pozaplanowe dodanie tego tematu do porządku obrad.

Sytuacja na Teneryfie się poprawia, a liczba zachorowań na koronawirusa maleje, co również skłoniło obradujących do podjęcia takiej decyzji. W miniony czwartek wspólnoty autonomiczne zgłosiły 183 zgony i 74 368 nowych przypadków koronawirusa, co zwiększyło całkowitą liczbę osób zarażonych Covid-19 do 10 199 716 od początku pandemii.

Dlaczego nakaz noszenia maseczek wrócił?

Od 23 grudnia 2021 obowiązek noszenia maseczek nawet na świeżym powietrzy został przywrócony po kilkumiesięcznej przerwie. Obowiązek ten dotyczył wszystkich osób poza dwoma wyjątkami: w przypadku indywidualnego uprawiania sportów i jeśli można utrzymać dystans 1,5 m z osobami, które nie mieszkają razem. Przede wszystkim chodziło o duże skupiska ludzi na otwartych przestrzeniach.

Co dalej?

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu jest kolejnym krokiem przygotowawczym do zmiany statusu pandemii na epidemię. Na początku roku 2022 prezydenc Sánchez poinformował media, że rząd pracuje nad strategią zarządzania koronawirusem jako „grypą” i choroba ta będzie traktowana jako „sezonowa”.

Hiszpania jest kolejnym krajem w Unii Europejskiej, który znosi coraz więcej ograniczeń i obostrzeń związanych z COVID19


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości