Wiadomości

Sezon na migdały trwa - warsztaty i wystawy w Santiago del Teide

2 lutego 2022, 10:11
fot. Ayuntamiento Santiago del Teide
Sezon na kwitnące migdały nadal trwa. Dla mieszkańców rejonu Santiago del Teide jest to ogromne wydarzenie, które co roku jest motywem przewodnim wielu lokalnych imprez. Zobacz, co jest organizowane w tym roku.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Od końca stycznia jest możliwość wzięcia udziału w wycieczce z przewodnikiem na szlak kwitnących migdałów, o czym pisaliśmy tutaj. Ponadto w najbliższych dniach odbędą się różne wydarzenia związane z tym świętem: Wystawa koktajli z migdałami, warsztaty kulinarne, jarmark i trasa gastronomiczna.

Już dziś 2.02 został zorganizowany szlak gastronomiczny #AlmendroenFlor2022 , w którym wzięły udział aż 22 sklepy i restauracje w Santiago del Teide. Poniżej przedstawiamy listę wszystkich sklepów i restauracji wraz z godzinami otwarcia oraz specjalnymi ofertami cenowymi.

Wśród firm biorących udział w projekcie znalazły się:

Lokale gastronomiczne: restauracja El Patio Bar Parada; Bar Parada, Cafeteria Plaza; Bar El Cafe; Bar Arepera KM 101, Cafe Burger El R Etamar, Restauracja Santiago del Teide; naleśniki i wreszcie Bar Tropic II Cafeteria i Cafe Tropic Arguayo.
Sklepy: Supermarket El Valle, Supermarket La Venta, Casa Aloe Vera, Rincón de Maica Moda, Florystyka El Valley, Mini Market Las Lolas, Warsztaty Luis, Daluis, Mrożone El Valle rmacia Santiago del Teide i stacja benzynowa Lord Valley.

Ponadto zorganizowano warsztaty gastronomiczne, których motywem przewodnim są migdały. Najbliższe odbędą się 3.02, a kolejne 17.02.2022. Warsztaty prowadzi szef kuchni Pablo Pastor.

Zapisy na wydarzenie dostępne tutaj

Na 12 lutego zaplanowano zaś pokaz koktajli z migdałami. Pokaz odbędzie się w godzinach 10:00 -13:00. Liczba uczestników jest ograniczona.

Zapisy na wydarzenie dostępne tutaj

Między 14 a 25 lutego trwać będzie również konkurs fotograficzny dla wszystkich wielbicieli szlaku migdałowego. Główna nagroda do wygrania w konkursie to 300 euro. Więcej informacji na plakacie dostępnym na końcu artykułu.

Zachęcamy do wybrania się na wycieczkę do Santiago del Teide i wzięcia udziału w wydarzeniach.

 

Fotoreportaż


1/4 https://www.facebook.com/ayuntamiento.santiagodelteide

1/4 https://www.facebook.com/ayuntamiento.santiagodelteide

2/4 https://www.facebook.com/ayuntamiento.santiagodelteide

2/4 https://www.facebook.com/ayuntamiento.santiagodelteide

3/4 https://www.facebook.com/ayuntamiento.santiagodelteide

3/4 https://www.facebook.com/ayuntamiento.santiagodelteide

4/4 https://www.facebook.com/ayuntamiento.santiagodelteide

4/4 https://www.facebook.com/ayuntamiento.santiagodelteide

Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości