Wiadomości

Kwitnące migdały w Santiago del Teide

23 stycznia 2022, 16:09
Od stycznia do marca nad miasteczkiem Santiago del Teide roztacza się słodki zapach. Jest to okres kwitnięcia migdałowców. Jeśli jesteście w tym czasie na Tener
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Pomiędzy miasteczkiem Santiago del Teide, a Arguayo na Teneryfie przebiega szlak kwitnących migdałów (hiszp. Ruta del Almendro en Flor). Możecie na nim podziwiać migdałowce, które przez kilka tygodni kwitną na różowo lub biało. Te niesamowite kwiaty są bardzo ważne dla mieszkańców regionu, którzy z dumą robią z nich lokalne produkty. Przejście trasy zajmuje ok. 3,5 - 4 godziny.

Urząd Miasta Santiago del Teide przygotowuje z tej okazji co roku jarmark oraz wycieczki szlakiem z przewodnikiem. W tym roku obchody święta rozpoczęły się 22.01 i potrwają do 20.02.2022. Zaplanowane są dłuższe i krótsze trasy, jak również trasy dla osób ze zwierzętami. Wycieczki odbywają się w każdą sobotę do 12.02. Podczas wycieczek zachowuje się najwyższe środki ostrożności. Grupy są małe, a każda osoba ma mierzoną temperaturę.

Zapisy na wycieczkę z przewodnikiem tutaj: https://elcardon.com/actividades-en.../almendros-en-flor/

Co roku organizowany jest również w miasteczku jarmark z lokalnymi produktami, który jednak w tym roku się nie odbędzie z uwagi czwarty poziom alarmowy, w którym znajduje się Teneryfa (więcej o poziomie czwartym pisaliśmy tutaj).

Szlak znajduje się na teneryfie Rezerwatu Wulkanu Chinyero, na terenie którego można zobaczyć pozostałości lawy op eerupcji wulkanu Chinyero w 1909 roku. Był to jednocześnie ostatni wybuch wulkanu na Teneryfie.

 

 

Fotoreportaż


1/5 kwitnące migdały na teneryfie

1/5 kwitnące migdały na teneryfie

2/5 kwitnące migdały na teneryfie

2/5 kwitnące migdały na teneryfie

3/5 kwitnące migdały na teneryfie

3/5 kwitnące migdały na teneryfie

4/5 kwitnące migdały na teneryfie

4/5 kwitnące migdały na teneryfie

5/5 kwitnące migdały na teneryfie

5/5 kwitnące migdały na teneryfie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości