Komunikacja miejska na Teneryfie

Teneryfa: Jak dojechać autobusem z lotniska TFS do Los Cristianos?

7 lutego 2023, 17:12
Dojazd do jednej z najbardziej popularnych miejscowości na Teneryfie jest dość prosty. Samochodem zajmie to nam kilkanaście minut. Autobusem do Los Cristianos dojedziemy w pół godziny.

Jak dojechać autobusem z lotniska TFS do Puerto de Santiago?

6 lutego 2023, 13:35
Puerto de Santiago to miejscowość położona na południowym zachodzie Teneryfy. Niektórzy mówią, że to jedno z najcieplejszych miejsc na wyspie. Średnio temperatury są tam wyższe o 1-2 stopnie, niż np. w Los Cristianos. Nic więc dziwnego, że to dość popularne miejsce wśród turystów.

40 czyli autobusowa linia ekspresowa na południu Teneryfy

6 lutego 2023, 13:30
Aeroexpress, to specjalna, dedykowania linia autobusowa dla podróżnych, którzy przylatują, bądź wylatują z lotniska na Teneryfie południowej (TFS). Obsługują ją specjalnie przygotowane na ten cel autobusy.

Jak dojechać autobusem z lotniska TFS do Costa Adeje?

6 lutego 2023, 13:26
Costa Adeje to tak naprawdę kilka miejscowości i plaż na południu Teneryfy. Dojazd do Costa Adeje autobusem jest banalnie prosty, bo praktycznie wszystkie autobusy spotkają się w jednym miejscu Estacion de Guaguas

Nowa linia połączy Santa Cruz z Puerto de La Cruz

29 marca 2022, 11:00
Linia numer 100 połączy stolicę Teneryfy z najbardziej popularnym kurortem na północy wyspy. Do Puerto de La Cruz dojechać możemy już teraz autobusami 102 i 103, ale nowa linia ma mieć mniej przystanków.

W autobusach TITSA na Teneryfie można już płacić kartą!

26 marca 2022, 11:29
XXI wieku zawitał też na Teneryfę! W 33 liniach autobusowych na Teneryfie przewoźnik udostępnił płatności kartą. To doskonała informacja dla tych, którzy nie planują wynajęcia samochodu na wyspie i poruszanie się komunikacją publiczną.

Linia 325 - przez góry z północy na południe

26 marca 2022, 11:06
Jeżeli lubicie ekstremalne przygody, a nie chcecie wydawać dużych pieniędzy, zachęcamy do podróży autobusem 325. To linia łącząca Los Gigantes z Puerto de La Cruz. Na przejazd pełen adrenaliny zachęcamy po zmroku, gdy pada deszcz.

Autobusem po Teneryfie. Porady i uwagi

15 marca 2022, 13:33
Podróżujecie autobusem po Teneryfie? Koniecznie przeczytajcie nasze wskazówki. Tych informacji nie znajdziecie w oficjalnych przewodnikach, ani na forach internetowych. Przeżyliśmy to na własnej skórze i zebraliśmy w całość, aby podróżowanie po Teneryfie było dla Was przyjemniejsze.

Ten+movil, czyli bilety na Teneryfie w komórce

11 marca 2022, 11:54
Poruszając się po Teneryfie autobusem, zamiast kupować jednorazowe bilety, czy też używać plastikowej karty Ten+, możemy zainstalować sobie aplikację. Jest ona prosta w użyciu, można ją szybko doładować, ale nie daje nam zniżek na przejazd.

Jak dojechać z lotniska do Puerto de La Cruz?

10 stycznia 2022, 11:53
Z lotniska południowego do Puerto de La Cruz można dojechać autobusem. Podróż trwa około 2 godzin, jeżeli wybierzemy połączenie z przesiadką. Bezpośrednich autobusów niestety jest niewiele w ciągu dnia i jeżeli nie mamy do dyspozycji samochodu, a nie stać nas na taksówkę, to musimy zaplanować podróż z przesiadką.