Wiadomości

Od lipca 2022 do wąwozu Masca codziennie?

25 stycznia 2022, 11:39, Marcin Kluwak
Najprawdopodobniej już od lipca 2022 będzie można wchodzić do wąwozu Masca codziennie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, trwają prace nad uruchomieniem takiej opcji.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Wąwóz Masca to jedna z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych na wyspie. Wejście, z uwagi na remont szlaku długo było zamknięte. Później wprowadzono znaczące ograniczenia dotyczące wejścia. Obecnie, do odwołania Szlak Wąwozu Masca jest otwarty w soboty, niedziele i święta. I tu mamy niestety złą wiadomość dla wszystkich chętnych na trekking po górach - wszystkie wejściówki do końca czerwca 2022 zostały już zarezerwowane!

Chętni mogą liczyć na pojedyncze wejściówki, gdy ktoś zrezygnuje. W czwartki i piątki o 12:00 czasu kanaryjskiego do puli wracają anulowane wejściówki. Jeżeli więc planujecie wyprawę do wąwozu, warto odwiedzać stronę: https://www.caminobarrancodemasca.com/en/ i na w południe w czwartek i piątek „polować” na wolne miejsca. Przypominamy, że nie ma możliwości rezerwacji wejściówki tylko w jedną stronę, z odbiorem na plaży i transportem wodnym. 

Do wąwozu od lipca codziennie?

Skontaktowaliśmy się z zarządcą atrakcji i z informacji, jakie uzyskaliśmy wynika, że od lipca 2022 roku, wąwóz Masca będzie otwarty dla turystów we wszystkie dni tygodnia. Na chwilę obecną (styczeń 2022), nie ma jeszcze otwartych rezerwacji na miesiące letnie według nowych zasad. W chwili obecnej zarządzający tą atrakcją turystyczna finalizują wszelkie niezbędne umowy. Nie ma też na chwilę obecną informacji, czy możliwy będzie dostęp do plaży na dole, aby wrócić z wąwozu drogą morską, bez konieczności wielogodzinnego marszu pod górę. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości