Wiadomości

Karnawał na Teneryfie odbędzie się w... czerwcu

18 stycznia 2022, 11:31
Autorstwa TDT - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10527280
Szósta fala koronawirusa storpedowała karnawałowe plany mieszkańców Teneryfy. Rada miasta Santa Cruz potwierdziła, że tegoroczny karnawał odbędzie się między 4 a 26 czerwca 2022.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Burmistrz José Manuel Bermúdez poinformował, że decyzja ta została podjęta na podstawie danych o zakażeniach. Wzięto też pod uwagę obecny poziom ograniczeń występujących na wyspie, który uniemożliwił przeprowadzenie przygotowań do tego największego święta. 

- Zaczęliśmy planować Karnawał ponad dwa miesiące temu, kiedy wariant omikronowy nie był tak rozpowszechniony, i w tym czasie, jak wszyscy, widzieliśmy zmiany i niemożność podejmowania jakichkolwiek wcześniejszych planów lub decyzji – powiedział Burmistrz José Manuel Bermúdez.

Władze miasta Santa Cruz wyjaśniają, że podjęcie decyzji o przeniesieniu karnawału na czerwiec było niezbędne. Ma to zagwarantować bezpieczeństwo,

- W tej chwili ilość zakażeń doprowadziła nas do 4 poziomu ograniczeń, a prognoza rządu Wysp Kanaryjskich jest taka, że Teneryfa utrzyma się na tym poziomie przynajmniej do końca miesiąca. To sprawia, że powrót do prób jest praktycznie niemożliwy, a nawet gdyby został obniżony do poziomu 3, to i tak byłoby bardzo trudno utrzymać spotkania grupowe - dodał burmistrz Santa Cruz. 

Rada postawiła ultimatum - albo w czerwcu, albo wcale. Podjęta decyzja jest najlepsza z możliwych, ponieważ blisko 9000 osób zaangażowanych w ten projekt woli zorganizować skróconą wersję festiwalu z obowiązującymi ograniczeniami niż go odwołać.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości