Wiadomości

Loty na Teneryfę. Podpowiadamy skąd startują bezpośrednie samoloty

14 stycznia 2022, 19:45
Z polskich lotnisk rejsowe samoloty na Teneryfę latają dwa, maksymalnie trzy razy w tygodniu. Z Berlina w szczycie sezonu samoloty wylatują codziennie. Podpowiadamy jakimi liniami, skąd i kiedy najlepiej polecieć na Teneryfę
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Z lotniska Chopina na Teneryfę Południową bezpośrednio lata linia Wizz. Lot w tym przypadku trwa 5 godzin 45 minut, a powrotny 5 godzin 20 minut. W miesiącach zimowych zdarza się, że Wizz lata trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty. W miesiącach wiosennych i letnich loty odbywają się dwa razy w tygodniu - w czwartki i niedziele. 

Z lotniska w Modlinie samoloty latają dwa razy w tygodniu. Patrząc na kalendarz lotów na rok 2022, loty odbywają się zazwyczaj we wtorki i soboty. 
Z lotniska WMI, czyli Warszawa Modlin, które też w niektórych wyszukiwarkach nazywane jest "Nowy Dwór Mazowiecki", lata niskokosztowa linia Ryanair. Bezpośredni lot z Modlina na lotnisko południowe trwa 5 godzin i 50 minut, natomiast powrotny - do Modlina jest średnio o 20 minut krótszy.

Z lotniska w Katowicach-Pyrzowicach na Teneryfę bezpośrednio polecimy linią Wizz. Samoloty latają na lotnisko południowe na Teneryfie w środy oraz soboty lub niedziele. Lot z lotniska KTW do TFS trwa 5 godzin 40 minut, a powrotny - 5 godzin 15 minut.

Na Teneryfę polecimy też z Krakowa. Z tego miasta niestety lotów bezpośrednich jest najmniej. Trasę obsługuję Ryanair, który lata tylko i wyłącznie w soboty.

Mieszkańcy zachodniej Polski (ale nie tylko) mogą skorzystać z codziennych lotów wykonywanych z lotniska w Berlinie. Bezpośrednio w szczycie sezonu na Teneryfie (czyli w miesiącach zimowych) latają linie: easyJet, Ryanair, Eurowings, Sundair, Condor. 

Loty łączone, ale na jednym bilecie - dające gwarancję przesiadki, wykonuje hiszpańska linia Iberia. Przesiadka możliwa jest w Barcelonie lub Madrycie, ale w tym przypadku musimy pamiętać, że loty z Barcelony lub Madrytu z reguły wykonywane są na lotnisko północne (Tenerife Norte).

Na Teneryfę możemy też dostać się lotem łączonym np. przez Londyn. Możemy też szukać przesiadek w Mediolanie lub Rzymie. Jednak w przypadku przesiadki w Wielkiej Brytanii musimy pamiętać, że wówczas opuszczamy granicę Unii Europejskiej i potrzebny nam będzie paszport. Jednak ceny biletów z Londynu na Teneryfę są często niezwykle atrakcyjne, więc warto też rozważyć taką opcję. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości