Wiadomości

Jak dojechać z lotniska do Puerto de La Cruz?

10 stycznia 2022, 11:53, Marcin Kluwak
foto: Marcin Kluwak
Z lotniska południowego do Puerto de La Cruz można dojechać autobusem. Podróż trwa około 2 godzin, jeżeli wybierzemy połączenie z przesiadką. Bezpośrednich autobusów niestety jest niewiele w ciągu dnia i jeżeli nie mamy do dyspozycji samochodu, a nie stać nas na taksówkę, to musimy zaplanować podróż z przesiadką.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Na szczęście na wyspie komunikacja publiczna jest zorganizowana w doskonały sposób. Nawet jeżeli mamy podróż z przesiadką, to stacje/przystanki węzłowe są tak zorganizowane, że nie musimy za wiele chodzić.

Autobus bezpośredni - linia 343 (więcej informacji TUTAJ)

Linia 343 to pospieszny autobus, który łączy południe wyspy z północą, czyli Costa Adeje z Puerto de La Cruz oraz - przy okazji - lotnisko południowe (TFS) z lotniskiem północnym (TFN). Bezpośrednie autobusy jeżdżą jednak rzadko. Z lotniska TFS w stronę Puerto de La Cruz pojedziemy o 9:55, 13:10, 17:40 i 21:55. Z Puerto de La Cruz w druga stronę, czyli na lotniska północne i południowe pojedziemy o 6:00, 10:15, 14:45 i 18:00

Koszt dojazdu linią 343 z Puerto de La Cruz do lotniska północnego to  4,75 (bilet jednorazowy) oraz 3,40 euro (z karta Ten+). Natomiast dojazd na lotnisko południowe jest o wiele droższy. Jednorazowy bilet kosztuje 13,55 euro, a bilet kupiony z karta Ten+ kosztuje 9,55 euro. 

Z przesiadkami do Puerto de La Cruz

Jadąc z lotniska południowego (Aeropuerto Tenerife Sur), musimy wsiąść w autobus, który dowiezie nas do stolicy, czyli do Santa Cruz. Będzie to linia 111 (lub 711 w godzinach nocnych). Podróż do stolicy trwa około godziny. Autobusem 111 dojeżdżamy do samego końca trasy - do stacji Intercambiador Sta. Cruz i tam szukamy autobusów linii 102 lub 103 (to najszybsze połączenie). Autobusy tej linii zawiozą nas prosto do Puerto de La Cruz.

Ceny: podróż z karta Ten+ będzie kosztować nas niewiele ponad 10 euro, a podróż na biletach jednorazowych, kupowanych u kierowcy - 14,60 euro. 

Jeżeli szukacie informacji dotyczących karty Ten+, zakupu i doładowywania, przeczytajcie nasz artykuł na ten temat: Ten+, czyli jak poruszać się autobusem po Teneryfie? Jeżdżąc dużo po wyspie komunikacją publiczną, możecie wykupić sobie bilety bez limitu przejazdu, ważne dobę lub tydzień. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule pt.: Jak tanio podróżować po Teneryfie? Są 1 i 7-dniowe bilety

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o komunikacji publicznej na Teneryfie, koniecznie  zajrzyj na nasze strony internetowe. Zielonym autobusom TITSA poświęcamy cały dział: https://nateneryfie.pl/podroze-i-komunikacja/komunikacja-miejska-na-teneryfie.html


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości