Wiadomości

Linia 343, czyli jak pojechać z północy na południe Teneryfy?

1 stycznia 2022, 17:33
Linia 343 to chyba jedna z najdłuższych linii autobusowych na wyspie. Łączy ona północ z południem. Za niecałe 10 euro możemy przejechać z Puerto de La Cruz do Los Cristianos czy Costa Adeje
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Autobus ten niestety nie jeździ zbyt często, ale to doskonała alternatywa dla tych, którzy chcą jeździć z południa na północ za w sumie niewielkie pieniądze. Taksówka na tej trasie to wydatek minimum 150 euro i jeżeli nie mamy wynajętego samochodu, to właśnie pospieszna linia 343 to dla nas idealne rozwiązanie.

Autobus trasę od Costa Adeje do Puerto de La Cruz pokonuje w czasie około 100 minut. Samochodem, czy taksówką tę trasę pokonamy w około 70 minut.

Będąc na Teneryfie koniecznie tego spróbuj: Tapas - kanaryjskie przekąski. Palce lizać!

Na południu podróż linią 343 rozpoczynamy od stacji Estacion Costa Adeje, później autobus jedzie przez Los Cristianos, lotnisko południowe i północne, El Canario, El Durazno, Puente del Botanico, Jardin Botanico, La paz, Tucan, El Risco i kończy trasę w Puerto de La Cruz.

Jednorazowy bilet na linię 343, zakupiony u kierowcy to koszt 14,60 euro. Jeżeli mamy kartę Ten+ (o samej karcie pisaliśmy szerzej TUTAJ), to zapłacimy 9,60 euro. Jeżeli chcemy np. pojechać na jeden dzień na południe lub na północ wyspy i jeszcze wrócić tego samego dnia, to idealnie pasować będzie tutaj bilet jednodniowy za 10 euro. Pozwala on na nielimitowane przejazdy 24 godziny od pierwszego użycia.

Autobusy kursują pomiędzy północą a południem tylko cztery razy dziennie. W dni robocze odjazd z Puerto de la Cruz jest o: 6:00, 10:15, 14:45 i 18:00. 

W drodze powrotnej autobusy odjeżdżają z Costa Adeje o 9:30, 12:45, 17:30 i 21:30.

Pełny rozkład jazdy autobusu 343 dostępny jest tutaj: https://titsa.com/index.php/tus-guaguas/lineas-y-horarios/linea-343

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o komunikacji publicznej na Teneryfie, koniecznie  zajrzyj na nasze strony internetowe. Zielonym autobusom TITSA poświęcamy cały dział: https://nateneryfie.pl/podroze-i-komunikacja/komunikacja-miejska-na-teneryfie.html


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości