Wiadomości

Jak tanio podróżować po Teneryfie? Są 1 i 7-dniowe bilety

1 stycznia 2022, 18:05
Wypożyczenie auta za drogie, a taksówki drenują waszą kieszeń? Mamy dla was doskonałe rozwiązanie. TITSA na Teneryfie ma dla turystów 1 i 7-dniowe bilety w atrakcyjnych cenach.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Karta 1-dniowa, czyli Day Travelcard, jest ważna 24 godziny od pierwszego użycia. Czyli wsiadają do autobusu o godzinie 9:00 i przykładając do czytnika kartę, prosząc kierowcę o uruchomienie tej opcji, mamy możliwość podróżowania po całej wyspie do 9:00 następnego dnia. Koszt jednodniowej karty to 10 euro i jest to bardzo atrakcyjna cena, jeżeli chcemy jeździć często lokalnie, lub na dalsze trasy, np. linią 343 z południa na północ wyspy. Jednorazowy bilet pomiędzy Puerto de La Cruz a Los Cristianos kosztuje 14,60, a mając kartę Ten+ - 9,60 euro. 

Jeżeli przylatujemy na tydzień i zamierzamy wyspę zwiedzać intensywnie i tylko środkami komunikacji miejskiej, to jest jeszcze lepsza opcja-tzw. 7 days travel card. Analogicznie - daje nam to nieograniczoną liczbę podróżowania po całej Teneryfie przez 7 dni w cenie 50 euro. 

Aby uruchomić 1 lub 7-dniowy pass, każda osoba musi mieć osobną kartę Ten+ lub aplikację Ten+ Mobile app. 
Kartę możemy kupić w automacie na lotnisku, w punktach sprzedaży na dworcach autobusowych TITSA, w sieci kiosków i w automatach biletowych Tranvía de Tenerife.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o komunikacji publicznej na Teneryfie, koniecznie  zajrzyj na nasze strony internetowe. Zielonym autobusom TITSA poświęcamy cały dział: https://nateneryfie.pl/podroze-i-komunikacja/komunikacja-miejska-na-teneryfie.html


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości