Wiadomości

Teneryfa bez 4 poziomu alarmowego. Nie będzie większych obostrzeń

23 grudnia 2021, 20:06
Nie spełniły się czarne scenariusze dotyczące wprowadzenia na terytorium Teneryfy czwartego stopnia alarmowego. Ministerstwo Zdrowia Teneryfy opublikowało zalecenia na zbliżające się święta.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Jeszcze wczoraj (22 grudnia) głośno mówiono o potrzebie wprowadzenia na Teneryfie najwyższego, czwartego poziomu alarmowego. Ma to związek ze stale rosnącą liczbą zakażeń na całym archipelagu. Najbardziej narażona jest właśnie Teneryfa. Wykryto tu 70% wszystkich zakażeń. Dlatego władze mówiły o pomyśle podwyższenia poziomu alarmowego na Teneryfie z 3 na 4. Tak się jednak nie stało. 

Rząd Wysp Kanaryjskich rozważa również zwrócenie się do Sądu Najwyższego Wysp Kanaryjskich (TSJC) o zezwolenie na nocną godzinę policyjną w celu ograniczenia przemieszczania się  w określonych godzinach. Ma to na celu ograniczenie  spotkań towarzyskich. Potwierdził to dyrektor kanaryjskiej służby zdrowia (SCS), Conrado Domínguez.

Rozważane jest także zamknięcie życia nocnego, czyli dyskotek, klubów i pubów rozrywkowych. Jest to jeden z sektorów, w których najszybciej roznosi się wirus. 

Ministerstwo Zdrowia Wysp Kanaryjskich opublikowało za to zalecenia dotyczące organizowania spotkań towarzyskich i rodzinnych. Mają one odbywać się z jak największą ostrożnością w celu uniknięcia możliwości przeniesienia wirusa COVID-19.

1.) Wskazane jest unikanie spotkań między osobami, które nie mieszkają razem.

2.) Jeśli jednak do nich dojdzie, celebrujmy je na zewnątrz lub w dobrze wentylowanych miejscach, unikając zamkniętych przestrzeni.

3.) Należy utrzymać możliwie najmniejszą liczebność grupy, unikać kontaktu z osobami z różnych „grup spotkań”.

4.) Jeśli jacyś goście mają objawy, nie bierz udziału w uroczystości. Musisz się odizolować i zadzwonić na linię 900 112 061.

5.) Jeśli któryś z gości ma bliski kontakt z osobą zarażoną, nie powinien brać udział w uroczystościach.

6.) Dodatkowym środkiem bezpieczeństwa może być uzyskanie negatywnego testu diagnostycznego tuż przed przybyciem na spotkanie. 

7.) Należy utrzymywać bezpieczną odległość przez cały czas, w tym przy stole podczas lunchu lub kolacji, między osobami niemieszkającymi razem.

8.) Noś ciasno przylegającą maskę tak długo, jak to możliwe i zdejmuj ją tylko podczas jedzenia i picia.

9.) Promuj odpowiednią higienę (higienę rąk, nie dziel się szklankami, sztućcami itp.)

10.) Skróć czas przy stole, aby zmniejszyć ryzyko przeniesienia koronawirusa.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości