Wiadomości

Odkryj najbardziej oryginalne smaki Wysp Kanaryjskich

10 maja 2024, 14:26, Oprac. Marcin Kluwak
W ramach obchodów powstania miasta Santa Cruz de Tenerife organizowany jest konkurs kulinarny, który ma na celu wyróżnienie najbardziej kreatywnych i oryginalnych dań kuchni kanaryjskiej. To nie tylko okazja do pokazania umiejętności kulinarnych, ale także świetna szansa na zdobycie cennych nagród.

Konkurs Kulinarny w Dzień Kanaryjski

W dniu 30 maja, z okazji Dnia Wysp Kanaryjskich, odbędzie się Konkurs Typowych Posiłków Kanaryjskich, organizowany przez miejski Organizm Autonomiczny ds. Festiwali i Aktywności Rekreacyjnych (OAFAR). Zgłoszenia są przyjmowane do piątku, 17 maja, a samo wydarzenie odbędzie się na alei Duque de Santa Elena w godzinach od 12:00 do 14:00. To doskonała okazja dla wszystkich mieszkańców, zarówno dla organizacji non-profit, stowarzyszeń mieszkańców, grup folklorystycznych, jak i indywidualnych uczestników ubranych w tradycyjne kanaryjskie stroje.

Zasady i nagrody konkursowe

Konkurs przewiduje kilka kategorii, w tym między innymi: Kanaryjskie Puchero, Cherne z dwoma sosami mojo, papas arrugadas i gofio amasado, Cazuela de pescado, Królik w salmorejo oraz kategorie: desery, likiery, Nowa Kuchnia Kanaryjska i Specjalność Konkursu. W konkursie można zgłaszać potrawy z co najmniej 15 porcjami w każdej z kategorii, z wyjątkiem Nowej Kuchni Kanaryjskiej i Specjalności Konkursu, gdzie wystarczy zgłosić jedną porcję do degustacji. W kategorii deserów każdy uczestnik powinien przedstawić przynajmniej dwie różne propozycje.

Jury konkursowe przyzna trzy nagrody w każdej kategorii, z wyjątkiem Nowej Kuchni Kanaryjskiej i Specjalności Konkursu, gdzie przewidziano tylko jeden, główny laur. Tegoroczną specjalnością konkursową będą „garbanzas compuestas” – popularne danie z ciecierzycy.

Santa Cruz de Tenerife stawia na kreatywność i innowacyjność w kuchni, podkreślając wartość gastronomiczną Wysp Kanaryjskich i zachęcając mieszkańców do udziału w tej kulinarnej rywalizacji. To doskonała okazja, by zaprezentować swoje umiejętności, poznać nowe smaki i świętować lokalną kuchnię w atmosferze festiwalowej.


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości