Wiadomości

Rewitalizacja Playa de las Teresitas: Nowa odsłona popularnej plaży na Teneryfie

10 maja 2024, 14:14, Oprac. Marcin Kluwak
Na słynnej plaży Playa de las Teresitas na Teneryfie szykują się duże zmiany. Urozmaicenie i rozbudowa tej popularnej lokalizacji mają na celu zwiększenie jej atrakcyjności i funkcjonalności, co z pewnością ucieszy zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Nowe życie Playa de las Teresitas

Według najnowszych planów ogłoszonych przez ratusz Santa Cruz de Tenerife plaża Playa de las Teresitas nie tylko zostanie powiększona, ale również wzbogacona o przestrzeń miejskiego parku. To stanie się sercem nowych atrakcji – od obszarów sportowych po miejsca do wypoczynku. Wprowadzenie tych zmian jest możliwe dzięki modyfikacji planu zagospodarowania przestrzennego z 2005 roku, co umożliwi ciągłe udoskonalanie plaży bez potrzeby czekania na nowe zezwolenia planistyczne.

Zmiany infrastrukturalne dla lepszego jutra

W ramach przekształceń Playa de las Teresitas zyska nowe promenady, które ułatwią dostęp do plaży i będą sprzyjać relaksowi. Również dostosowanie struktury drogowej oraz lepsza dostępność transportu publicznego znacznie poprawi komunikację w tej strefie. Planowane jest także wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań takich jak lepsze systemy odwadniające i oświetleniowe, mające na celu ochronę środowiska i zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających.

Inwestycje i ich finansowanie

Kluczowym elementem finansowania tych ambitnych zmian jest budowa hotelu i strefy handlowej, które mają przynieść znaczące przychody. Szacuje się, że inwestycje warte ponad 31,6 miliona euro przyniosą dochody z sprzedaży gruntów pod hotel na poziomie około 30 milionów euro. Te środki pozwolą na realizację projektu niezależnie od innych źródeł finansowania, co podkreśliła Zaida González, odpowiedzialna w ratuszu za planowanie przestrzenne.

Co dalej z Las Teresitas?

Projekt przewiduje, że obecne parkingi zostaną zamienione na publiczne obszary rekreacyjne z nowymi parkingami podziemnymi i naziemnymi, co znacząco poprawi dostępność plaży. Dodatkowo utworzenie obszarów chronionych na zboczach plaży pomoże zachować naturalne piękno regionu. Całość planów wskazuje na silne zaangażowanie w tworzenie przestrzeni publicznej, która promuje rekreację, zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców oraz odwiedzających Teneryfę.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości