Wiadomości

Rambla de Castro na Teneryfie: Spacer do wodospadu, który wpada do morza

2 kwietnia 2024, 12:16, Oprac.: Marcin Kluwak
To naturalne miejsce na północy Teneryfy zdobywa popularność wśród turystów. Połączenie bujnej przyrody, dziedzictwa historycznego i niesamowitych widoków sprawia, że Rambla de Castro jest coraz częściej odwiedzana przez turystów będących na wyspie.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Mimo niezaprzeczalnego uroku, w porównaniu z El Teide lub Anaga Rambla de Castro jest jednym z najmniej znanych miejsc na Teneryfie, a to duży błąd. To miejsce łączy ogromne naturalne bogactwo chronionego krajobrazu ze śladami pracy na polach kanaryjskich.

Prawdziwym, historycznym klejnotem tego miejsca są ruiny wodospadu w La Gordejuela. Był to przełomowy wynalazek - jako pierwsza maszyna parowa na wyspie Teneryfa, której celem było wykorzystanie wód z Gordejuela do napędu młyna i przeniesienia wody do obszaru uprawy bananów.

Jeśli zejdziemy w kierunku plaży Fajana lub Castro, zobaczymy ujście tej strugi wody, której przepływ zależy od pory roku, od wodospadu wpadającego do morza do ledwie zauważalnego strumienia. W każdym przypadku spektakl jest imponujący. Woda leci z kolorowych klifów, endemicznej roślinności i palm. TO miejsce, gdzie w spokojnym morzu możemy skorzystać z naturalnego prysznica, aby zmyć sól oceanu.

Rambla de Castro: Trasa dwukierunkowa 

Trasa Rambla de Castro może być pokonana w dwóch kierunkach. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie jej w Hotelu Maritim i zakończenie na punkcie widokowym San Pedro, gdzie jest więcej opcji powrotu do punktu wyjścia transportem publicznym. Trasa, o niskim stopniu trudności, z wyjątkiem kilku odcinków zejścia na plażę, łączy brukowane ścieżki z obszarami ziemi i tradycyjnymi drogami.

Oprócz Hacienda de Castro i wodospadu w La Gordejuela, trasa prowadzi przez fort San Fernando, zbudowany w XVIII wieku, odwiedzić można kaplicę św. Piotra, w której znajdziemy cenną rzeźbę barokowego apostoła. Mała twierdza San Fernando została zbudowana pod koniec XVIII wieku w celu monitorowania i obrony wybrzeża Los Realejos przed atakami piratów, takimi jak słynny Cabeza de Perro. Zobaczymy tam trzy z pięciu dawnych dział.


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości