Wiadomości

Rekordowe liczby. 16 tysięcy Brytyjczyków ląduje codziennie na Wyspach Kanaryjskich

9 listopada 2023, 10:14, Oprac.: Marcin Kluwak
Miłość Brytyjczyków do Wysp Kanaryjskich nie gaśnie. Codziennie przybywa ich 16 000. Są nie tylko najliczniejszymi turystami, ale również generują miliardowe obroty.

Według prognozy regionalnego ministerstwa turystyki, do końca roku na Wyspach Kanaryjskich wyląduje 5,8 miliona osób z Wielkiej Brytanii. To oznacza, że średnio każdego dnia na kanaryjskie lotniska przylatuje 16 000 Brytyjczyków. To ponad 4500 osób więcej niż mieszkańców El Hierro, najmniejszej z Wysp Kanaryjskich. Brytyjczycy, Szkoci, Walijczycy i Irlandczycy od dziesięcioleci pozostają wierni Wyspom Kanaryjskim, nawet w czasie pandemii.

Ponad jedna piąta tych podróżnych to tzw. „intensywni bywalcy”. Niemal 1,2 miliona Brytyjczyków spędziło na Wyspach Kanaryjskich co najmniej dziesięć wakacji. O tym poinformowała na targach World Travel Market (WTM) minister turystyki Wysp Kanaryjskich, Jessica de León. I miała w zanadrzu jeszcze jedną niespodziankę.

Otóż Wyspy Kanaryjskie są obecnie jedyną wspólnotą autonomiczną Hiszpanii, która z sześciu najważniejszych hiszpańskich kierunków turystycznych – Madrytu, Katalonii, Wspólnoty Walenckiej, Balearów, Andaluzji i Wysp Kanaryjskich – przekroczyła liczby sprzed kryzysu.

W bieżącym roku na Wyspy Kanaryjskie przybyło już 3,94 miliona brytyjskich turystów. To o około 241 000 więcej niż w analogicznym okresie roku 2019. Baleary natomiast straciły 39 000 brytyjskich urlopowiczów.

Hiszpania traci prawie milion Brytyjczyków, Kanary zyskują

Podczas gdy na Wyspach Kanaryjskich jest o 241 000 Brytyjczyków więcej niż przed kryzysem koronawirusowym, to w całej Hiszpanii jest ich do 954 000 mniej. Między styczniem a wrześniem 2019 roku około 373 000 osób więcej z Wielkiej Brytanii poleciało na Wyspy Kanaryjskie niż na Baleary. Te ostatnie pozostają drugim najpopularniejszym celem podróży dla turystów z Wielkiej Brytanii.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości