Wiadomości

Uber na Teneryfie. Taksówkę zamówisz w czterech gminach na południu

17 czerwca 2023, 11:31, Marcin Kluwak
Źródło: Canva
Alternatywa dla taksówek, Uber, rozpoczyna działalność na Wyspach Kanaryjskich. Na początku usługa jest dostępna w kilku gminach na południu Teneryfy.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Potrzebne są smartfon i karta kredytowa. Wtedy przejazd jest tańszy niż taksówką. Tak przynajmniej brzmi obietnica Ubera. Usługa transportowa na aplikację zrewolucjonizowała już branżę transportową w wielu miejscach na świecie. Teraz firma dotarła także na Wyspy Kanaryjskie.

Jak informuje Uber, w ubiegłym roku 70 000 osób na Teneryfie próbowało zamówić taksówkę przez aplikację. Dlatego też firma postanowiła uruchomić swoje usługi na największej wyspie archipelagu.

Uber na Teneryfie. Na początku w czterech gminach

Usługa będzie początkowo dostępna w czterech gminach: Granadilla de Abona, Arona, Adeje i Guía de Isora. Co ważne dla turystów, Ubera będzie można zamówić także na lotnisku południowym. Z tych gmin pasażerowie mogą być przewożeni na całą wyspę, na przykład również na północną część Teneryfy.

Jak działa Uber na Teneryfie? To jest bardzo proste.

W aplikacji na smartfona wybiera się punkt początkowy i cel podróży. Można również wybrać późniejszy czas rozpoczęcia przejazdu. Pojawi się ustalona cena. Jeśli pasażer ją akceptuje, zapytanie jest wysyłane do wszystkich kierowców w pobliżu. Jeśli któryś z nich przyjmuje przejazd, klient może zobaczyć, gdzie znajduje się kierowca i kiedy przybędzie. Po zakończeniu przejazdu ustalona opłata jest pobierana z karty kredytowej. Wszystko odbywa się przejrzyście i łatwo, zapewnia Uber.


Podziel się

Komentarze