Wiadomości

Na Teneryfie benzyna wyraźnie tańsza

20 września 2022, 08:15, Marcin Kluwak
To doskonała informacja dla tych, którzy planują swój urlop na Wyspach Kanaryjskich, chociaż nawet przed kryzysem paliwowym litr benzyny na Teneryfie był tańszy niż w Polsce. Teraz na stacjach benzynowych widać, jak ceny szybują w dół.

Każdy, kto ma w planach wypożyczenie samochodu podczas swojej podróży na Teneryfę lub inną z Wysp Kanaryjskich na pewno ucieszy się z tej informacji. Podobnie jak w Polsce, na Teneryfie ceny paliw szybują w dół. Tutaj nie było jednak tak drogo, bo hiszpańskich rząd już dawno zdecydował się na dopłatę do każdego litra sprzedanego paliwa. Była to kwota 20 centów za litr, która odliczana była przy kasie na stacji benzynowej. 

Na Wyspach Kanaryjskich ostatnia cena benzyny wynosiła około 1,24 euro za litr premium i 1,35 euro za litr oleju napędowego. Oznacza to, że ceny na Wyspach Kanaryjskich ponownie spadły.

Mimo spadających cen tankowanie na Wyspach Kanaryjskich jest nadal droższe niż rok temu. W sierpniu 2021 roku litr benzyny kosztował 1,042 euro. 55-litrowy bak kosztuje 57,31 euro. Diesel był w zeszłym roku nawet poniżej granicy jednego euro. W tym czasie litr kosztował 0,972 euro, a za cały zbiornik paliwa musieliśmy zapłacić 53,46 euro. To faktycznie dość spora obniżka, bo pod koniec czerwca, tuż przed wakacjami, litr benzyny bezołowiowej kosztował nawet 1,61 euro. 

W porównaniu z UE Hiszpania plasuje się pośrodku stawki, jeśli chodzi o ceny paliw: według Federalnego Urzędu Statystycznego, najdrożej jest w Finlandii: 2,08 euro za litr benzyny premium. W Niemczech za benzynę i olej napędowy trzeba zapłacić nieco ponad dwa euro. Na Węgrzech litr benzyny kupimy za 1,29 EUR. Z drugiej strony olej napędowy kosztuje najmniej na Malcie. Tam za litr zapłacimy 1,21 euro.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości