Wiadomości

Wakacje bez dzieci na Teneryfie. Na wyspie jest 15 takich hoteli

12 lipca 2022, 14:52, Marcin Kluwak
Playa de La Caleta, Teneryfa
Hotele dla dorosłych stają się coraz bardziej pożądane. I nie chodzi tu wcale o sprośne atrakcje dla pełnoletnich. Coraz więcej turystów przylatujących na Teneryfę chce odpocząć od krzyku przy basenach i w jadalni.

Hotele dla dorosłych zyskują na popularności. Według portalu turystycznego TripAdvisor na Teneryfie znajduje się ponad 15 hoteli tylko dla dorosłych lub z zarezerwowaną dla nich przestrzenią. Spokój jest głównym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na wynajęcie pokoju w tego typu ośrodkach. Sami turyści, którzy korzystają mówią, że właśnie brak biegających wszędzie dzieci zdecydował o tym, że wybrali wakacje na Teneryfie - Dzieci mają dużo energii. Grają, biegają… to normalne, ale wiele osób chce się „wyłączyć”, dlatego taki hotel jest bardzo dobrą opcją - czytamy w opinii jednego z turystów. 

Hotele „Tylko dla dorosłych” stały się od kilku lat jedną z najbardziej pożądanych opcji przez klientów hotelowych. Jest to opcja wprowadzona przez niektóre sieci hotelowe, które oferują takie preferencje np. w części hotelu lub w całości. Zdarzają się też np. specjalne basen, czy kompleksy basenowe, do których nie mają wstępu osoby poniżej 16 roku życia. 

Niewątpliwie większość klientów, którzy przyjeżdżają do tego typu hotelu, to pary, które chcą spędzić kilka dni w ciszy i spokoju. Choć ilość hoteli, które nie przyjmują dzieci, nie jest duża, to sieci zauważają tendencję i starają się sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów pragnących ciszy i spokoju. 

Pobyt w hotelu dla dorosłych jest jednak droższy. To cena, którą musimy zapłacić za tzw. święty spokój. Jest wiele osób, które korzystają z tej oferty, ponieważ usługi w tego typu placówkach są bardziej spersonalizowane, goście mają więcej spokoju w miejscach takich jak basen czy jadalnia. 

Kilka dni temu kanaryjska grupa  Macaronesian Hotels & Resorts ogłosiła zakup hotelu El Tope w Puerto de la Cruz, który będzie przeznaczony dla rodzin, ale będzie miał strefę tylko dla dorosłych. Inna firma - Alua otworzyła dolinę AluaSoul Orotava w grudniu 2021 roku jako hotel tylko dla dorosłych. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości