Wiadomości

Plantacje bananów na Teneryfie. Te miejsca musicie odwiedzić!

29 czerwca 2022, 11:29, Marcin Kluwak
Teneryfa to nie tylko piękne plaże, wspaniała pogoda, czy majestatyczny wulkan. To też ogromne plantacje bananów, które spotkać można dosłownie wszędzie. Podczas pobytu na Teneryfie warto odwiedzić jedną z plantacji i zobaczyć z bliska, jak uprawia się te znane na całym świecie owoce

Casa del Platano w Icod, czyli Bananowy Dom

To miejsce warte jest odwiedzenia. Znajduje się w północnej części Teneryfy, w dość popularnej miejscowości Icod de Los Vinos. Jest to małe muzeum z małą plantacją bananowca. Na miejscu dostępne są toalety, jest też sklep, w którym kupimy świeżo ścięte banany, oraz likier. Wstęp jest płatny - około 5 euro za osobę.  Zwiedzanie tej plantacji, to wyjątkowe doświadczenie, w którym można poczuć historię Teneryfy. Casa del Platano de Icod był  starym domem, który teraz został przekształcony w muzeum. 

Finca Las Margaritas Banana Experience Teneryfa

Ta plantacja bananów,  Las Margaritas Banana Experience, znajduje się na południu wyspy. Powstała w 1977 roku dzięki współpracy dwóch rodzin rolników. Na plantacji znajdziemy odmianę bananów karłowatych. Uprawiane są też  inne owoce, takie jak mango, papaja czy awokado. Oferowane są wycieczki z przewodnikiem, warsztaty, degustacje i wystawy.

Bilet wstęp kosztuje 8 euro z audioprzewodnikiem oraz 10 euro z prawdziwym przewodnikiem.  Oprócz nauki o uprawie bananów i potrzebnych zadań rolniczych przewodnicy opowiadają o lokalnej historii.

Link do rezerwacji: https://lasmargaritasbananaexperience.com/reservas

La Orotava - BananaEcoplantation

Ta farma promuje ekologiczną uprawę bananów. Znajduje się w  La Orotava, w pięknym mieście położonym na północy wyspy. Podczas zwiedzania dowiemy się, jak wygląda uprawa, jak się ją zbiera i jak sprzedaje się różne odmiany bananów. W gospodarstwie ekologicznym dowiemy się również, w jaki sposób ingeruje się w glebę, zapobiega szkodnikom i stosuje nawozy. Jednak szczególny nacisk kładzie się na wymagania niezbędne do uzyskania banana jak najbardziej ekologicznego.

Zwiedzanie plantacji bananów na Teneryfie  to bardzo wygodny i przyjemny sposób na poznanie wszystkich cech charakterystycznych tego typowego owocu Wysp Kanaryjskich. Wizyty zwykle obejmują wyjaśnienie kultury kanaryjskiej przez specjalistę, wejście na farmę i degustację. 

Fotoreportaż


1/5 Plantacje bananów na Teneryfie

1/5 Plantacje bananów na Teneryfie

2/5 Plantacje bananów na Teneryfie

2/5 Plantacje bananów na Teneryfie

3/5 Plantacje bananów na Teneryfie

3/5 Plantacje bananów na Teneryfie

4/5 Plantacje bananów na Teneryfie

4/5 Plantacje bananów na Teneryfie

5/5 Plantacje bananów na Teneryfie

5/5 Plantacje bananów na Teneryfie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości