Wiadomości

Praca zdalna na Teneryfie? To całkiem możliwe!

29 czerwca 2022, 10:31
Praca zdalna na Teneryfie, to marzenie wielu z nas. Jak się okazuje, to właśnie Teneryfa corocznie przyciąga największą liczbę cyfrowych nomadów. Nic dziwnego - klimat, słońce i UE, a więc dobry internet robią swoje.

Cabildo de Tenerife poinformowało, że na wyspie przebywa obecnie ponad 1500 zdalnych pracowników. Postęp technologiczny, wraz z możliwościami Teneryfy pod względem jakości życia, oferty kulturalnej i rekreacyjnej, to magnes dla wszelkiego rodzaju profesjonalistów. 

Dyrektor ds. turystyki na wyspie, Laura Castro, podkreśliła, że ​​„Teneryfa wyróżniała się w ostatnich latach jako miejsce docelowe dla cyfrowych nomadów i pracowników zdalnych i regularnie zajmuje pierwsze miejsca w rankingu preferowanych przez nich miejsc na popularnej Liście Nomadów”.

Praca zdalna w miejscu, gdzie słońce świeci 360 dni w roku oraz gdzie nie potrzeba grubych kurtek, to marzenie niejednego z nas. Tym bardziej że Wyspy Kanaryjskie to część Hiszpanii, a znajduje się w Unii Europejskiej. Wspólnota sprawiła, że korzystanie z internetu i telefonu poza granicami własnego kraju nie jest już tak uciążliwe.

Dla dyrektora generalnego Tourism of Tenerife Davida Péreza fakt posiadania ulg podatkowych, dobrej łączności lotniczej i zasobów technologicznych stawia wyspę wśród miejsc docelowych dostosowanych do potrzeb tego typu profesjonalistów.


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości