Wiadomości

Szturm na Wyspy Kanaryjskie. Branża turystyczna odżyła

8 czerwca 2022, 10:24, Marcin Kluwak
Z tygodnia na tydzień na Wyspy Kanaryjskie przybywa coraz więcej urlopowiczów. Potwierdzają to również prognozy linii lotniczych. Latem 2022 roku przepustowość będzie o około 400 000 miejsc większa niż przed kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Branża turystyczna na Wyspach Kanaryjskich spodziewa się ogromnego napływu turystów. W sumie, w sezonie letnim dostępnych będzie około 5 milionów miejsc w samolotach. To oznacza wzrost o około 8 procent. 

Na Wyspach Kanaryjskich będzie najwięcej Brytyjczyków

Wielka Brytania będzie latem nie tylko najsilniejszym, ale i najszybciej rozwijającym się rynkiem turystycznym. W przypadku przybyszów z terenu Wielkiej Brytanii sektor wakacyjny spodziewa się ponad 14-procentowego wzrostu. W sumie w ciągu trzech głównych letnich miesięcy, na Wyspach Kanaryjskich wyląduje 1,5 miliona Brytyjczyków.

Drugi największy rynek to Niemcy.  Wyspy Kanaryjskie spodziewają się około 55 tys. więcej pasażerów z Niemiec. Jest to wzrost o 9,4%.  Inne rynki turystyczne, takie jak Holandia i Francja, spodziewają się wzrostu o  19,8 procent.

Najwięcej turystów na Lanzarote

To właśnie Lanzarote spodziewa się największego wzrostu liczby turystów. Widać to po rezerwacjach na sezon letni, który szacowany jest na dodatkowe 15,1 proc. Za Lanzarote plasuje się Gran Canaria (+6,8 procent), Teneryfa Południowa (+5,2 procent), Fuerteventura (+11,5 procent), La Palma (+ 38 procent). Na lotnisku północnym na Teneryfie wyląduje łącznie o blisko 2% więcej turystów. 

Jest jednak pewien problem. Zarówno linie lotnicze, jak i branża hotelarsko-gastronomiczna odnotowują spadek rentowności. Powodem jest inflacja i ogólnie rosnące koszty.


Podziel się

Komentarze