Wiadomości

Poczta na Wyspach Kanaryjskich: w urzędach zalegają tysiące paczek

19 maja 2022, 12:06
Niektórzy dopiero teraz dostają świąteczne paczki. W urzędach pocztowych na Wyspach kanaryjskich utworzył się istny korek. Najgorzej jest w prowincji Las Palmas de Gran Canaria, ale na Teneryfie też zalega wiele nierozwiezionych paczek.

Chcecie coś wysłać na Wyspy Kanaryjskie? Omijajcie z daleka urzędy pocztowe. Okazuje się, że paczki wysyłane z różnych zakątków świata na Wyspy Kanaryjskie mają nawet kilkumiesięczne opóźnienie. Dowodem tego jest wpis w mediach społecznościowych jednego z mieszkańców Wysp Kanaryjskich/

„Chłopaki, w końcu dostałem swoją świąteczną paczkę”. Pod tego typu postami jest wiele komentarzy, a sami Kanaryjczycy śmieją się z tego problemu, chociaż już pracownikom miejscowej poczty do śmiechu wcale nie jest. Na dostawę czekają wciąż świąteczne paczki. Jeśli problem początkowo znajdował się w Madrycie, teraz korek przeniósł się na Wyspy Kanaryjskie. 

Zawiniły niewystarczające lub wadliwe systemy komputerowe, więc większość pracy trzeba wykonać ręcznie, a to powoduje ogromne opóźnienia. Urzędy pocztowe na Wyspach Kanaryjskich nie są przystosowane do takiego potoku przesyłek – ani pod względem personelu, ani technologii. W związku z tym opakowania są przechowywane w stosach po setki sztuk, a te stosy są rozładowywane bardzo powoli. 

Wyspy Kanaryjskie: 3000 paczek czeka na dostawę

Obecnie przyjmuje się, że na dostawę czeka około 3000 paczek. Większość z nich, około 2500, znajduje się w prowincji Las Palmas de Gran Canaria, czyli na wschodnich wyspach. W zachodniej prowincji Santa Cruz de Tenerife jest jeszcze około 500 paczek.

Kanaryjska poczta: rośnie liczba skarg

Hiszpańska Correos spotyka się z coraz większą liczbą skarg, ze strony niezadowolonych klientów.  Z drugiej strony pojawiają się skargi ze strony pracowników, którzy nie są w stanie poradzić sobie z obciążeniem pracą. Rozwiązania problemu nie widać, a na Wyspy wciąż przybywają kolejne paczki...


Podziel się

Komentarze