Wiadomości

Teneryfa: Jak jest pogoda w kwietniu na Wyspach Kanaryjskich?

26 marca 2024, 12:24, Marcin Kluwak
Kwiecień na Teneryfie oznacza pełnię wiosny. Jednakże pora ta znacznie różni się od polskiej wiosny. W naszym kraju kwiecień to czas przebudzenia natury, podczas gdy na Teneryfie termometry mogą wskazywać już nawet 30 stopni!
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Teneryfa ma swój specyficzny klimat. Są tutaj oczywiście pory roku, ale wyglądają zupełnie inaczej, niż na kontynencie europejskim. Nie ma co się dziwić, bo do samej Europy daleko, a Teneryfa leży na zwrotniku raka. To gwarantuje nam dość dobrą pogodę.

Kwiecień na Teneryfie jest naprawdę ciepły

O ile początek tego miesiąca - szczególnie na północy Teneryfy może jeszcze czasami być chłodny, tak już na południu Teneryfy pogoda będzie zachwycająca. Prawdziwa wiosna na Teneryfie, to jak pełnia lata w Polsce. I taka właśnie jest pogoda na Teneryfie w kwietniu. Na Wyspach kanaryjskich wszystko już dawno zakwitło, świeci słońce, a w ciągu dnia na termometrach możemy zobaczyć nawet 25-26 stopni w cieniu, co w pełnym słońcu daje nam oczywiście wartości grubo powyżej 30 kresek.

Pogoda na Teneryfie w kwietniu: coraz więcej słońca!

Na Teneryfie w kwietniu pogoda pozwala na opalanie się, słońce - szczególnie w południowej części wyspy - operuje przez cały dzień. Kąpiele morskie w kwietniu wciąż tylko dla tych bardziej odważnych, bo po okresie zimowym, ocean nie zdążył się jeszcze nagrzać. Ale śmiałkowie kąpią się też w lutym i marcu - i uwaga - wcale nie trzeba być morsem, aby wejść do wody na Teneryfie. 

Średnie temperatury powietrza w dzień na Teneryfie w kwietniu: 26 stopni Celsjusza

Temperatura powietrza w nocy w Teneryfie w kwietniu: 18 stopni Celsjusza

Temperatura wody w kwietniu na Teneryfie: 19 stopni Celsjusza

Liczba godzin słonecznych w kwietniu na Teneryfie: 8


Podziel się

Komentarze