Wiadomości

Teneryfa: Pogoda w kwietniu na Wyspach Kanaryjskich

9 lutego 2023, 14:03
Kwiecień to już pełnia wiosny na Teneryfie. Tylko wiosna w Polsce, a wiosna na Teneryfie, to dwie różne sprawy. Podczas gdy w naszym kraju w kwietniu wszystko budzi się do życia, na Teneryfie możemy notować już 30 stopni!

Teneryfa ma swój specyficzny klimat. Są tutaj oczywiście pory roku, ale wyglądają zupełnie inaczej, niż na kontynencie europejskim. Nie ma co się dziwić, bo do samej Europy daleko, a Teneryfa leży na zwrotniku raka. To gwarantuje nam dość dobrą pogodę.

Kwiecień na Teneryfie jest naprawdę ciepły

O ile początek tego miesiąca - szczególnie na północy Teneryfy może jeszcze czasami być chłodny, tak już na południu Teneryfy pogoda będzie zachwycająca. Prawdziwa wiosna na Teneryfie, to jak pełnia lata w Polsce. I taka właśnie jest pogoda na Teneryfie w kwietniu. Na Wyspach kanaryjskich wszystko już dawno zakwitło, świeci słońce, a w ciągu dnia na termometrach możemy zobaczyć nawet 25-26 stopni w cieniu, co w pełnym słońcu daje nam oczywiście wartości grubo powyżej 30 kresek.

Pogoda na Teneryfie w kwietniu: coraz więcej słońca!

Na Teneryfie w kwietniu pogoda pozwala na opalanie się, słońce - szczególnie w południowej części wyspy - operuje przez cały dzień. Kąpiele morskie w kwietniu wciąż tylko dla tych bardziej odważnych, bo po okresie zimowym, ocean nie zdążył się jeszcze nagrzać. Ale śmiałkowie kąpią się też w lutym i marcu - i uwaga - wcale nie trzeba być morsem, aby wejść do wody na Teneryfie. 

Średnie temperatury powietrza w dzień na Teneryfie w kwietniu: 26 stopni Celsjusza

Temperatura powietrza w nocy w Teneryfie w kwietniu: 18 stopni Celsjusza

Temperatura wody w kwietniu na Teneryfie: 19 stopni Celsjusza

Liczba godzin słonecznych w kwietniu na Teneryfie: 8


Podziel się

Komentarze