Najlepsze oferty na Teneryfę
Wiadomości

TOP 10 atrakcji na Teneryfie, czyli jak aktywnie wypoczywać?

5 lutego 2023, 20:26
Dzisiaj podpowiadamy, z jakich atrakcji sportowych możecie skorzystać będąc na Teneryfie. Przedstawiamy naszą listę TOP 10 atrakcji na Teneryfie, z których warto skorzystać

Quady na Teneryfie

Wycieczka quadami na Teneryfie to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu z odrobiną adrenaliny. Do obsługi quada nie potrzeba specjalnych umiejętności, a przed startem otrzymasz szczegółowe wskazówki. Jednak aby wziąć udział w wycieczce, kierowca quada musi mieć ukończone 18 lat i posiadać prawo jazdy kat. B.

Trasy wycieczek quadami są bardzo różne, od wycieczki na Wulkan Teide, do wioski Masca lub wybrzeżami Teneryfy. Każda z tras jest nieco inna. Wszystkie zaś trwają ok. 3 - 4 godziny.

Koszt atrakcji:
ok. 130 euro - kierowca
ok. 10 euro - pasażer

SUP - Stand Up Paddling na Teneryfie

SUP, czyli stand up paddling to pływanie na desce na stojąco z jednym wiosłem. Jest to sport dla każdego, w przeciwieństwie do surfingu czy windsurfingu. Podczas wycieczki SUP turyści płyną stojąc lub klęcząc na desce. Bardzo często w trakcie wycieczki można spotkać delfiny lub żółwie.

Aby wziąć udział w atrakcji należy przede wszystkim dobrze pływać. Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie w wodzie, pamiętaj o zabraniu kamizelki. Na SUP możesz ze sobą zabrać plecak z najpotrzebniejszymi rzeczami, który umieścisz pod siatką w przedniej lub tylnej części deski. Jednak pamiętaj, że rzeczy te mogą wpaść do wody.

Koszt atrakcji:
ok. 30 euro / osobę

Paralotnie na Teneryfie

Chciałbyś zobaczyć Teneryfę w całej okazałości? Najlepiej zrobić to z powietrza. Lot paralotnią trwa od 15 do 45 minut, w zależności od warunków pogodowych i miejsca startu. Podczas lotu paralotnią możesz zobaczyć wybrzeże Teneryfy, okoliczne miasteczka i piękną naturę barrancos.

Koszt atrakcji:
od 90 do 190 euro / osobę

Pływanie łodzią podwodną na Teneryfie

Wycieczka łodzią podwodną to wspaniała okazja do poznania podwodnego życia Teneryfy. To oryginalny sposób na spędzenie czasu z dziećmi. Podczas wycieczki można obserwować ryby i stworzenia mieszkające w oceanie, a także poznać konstrukcję łodzi.

Koszt atrakcji:

ok. 50 euro / osobę dorosłą i 30 euro / dziecko

Łowienie ryb na Teneryfie

Na Teneryfie znajdą dla siebie atrakcję również miłośnicy wędkowania. Każdego dnia z najbardziej popularnych portów na wyspie wypływają łodzie w poszukiwaniu ryb. Podczas wyprawy, uczestnicy mogą skorzystać z poczęstunku i darmowych napojów. Na Teneryfie występuje kilka sezonów na łowienie poszczególnych gatunków ryb. W marcu i kwietniu jest sezon na tuńczyka.

Koszt atrakcji:

50 - 70 euro / osobę

Buggy na Teneryfie

Lubicie adrenalinę i klimat offroadu? Zatem buggies się Wam spodoba. Buggy to świetna atrakcja dla dwojga. Podczas wycieczki możecie poznać zakątki Teneryfy, te bardziej i mniej znane. Obsługa buggy jest łatwa, a nad bezpieczeństwem całej wycieczki czuwa przewodnik. Wystarczy posiadać prawo jazdy kat. B. Podczas wycieczki będziecie jechali po drodze asfaltowej oraz skosztujecie prawdziwego off-roadu. Wycieczka trwa ok. 3 godzin.

Koszt atrakcji:

ok 150 - 170 euro / osobę + 30 - 40 euro / pasażer


Rejs motorówką na Teneryfie

Jeśli chcecie przyjrzeć się życiu oceanu na Teneryfie w bardziej kameralnym gronie, planujecie zjeść romantyczny obiad wśród fal oraz popływać w głębinach oceanu, polecamy skorzystać z prywatnych rejsów motorówką. Możliwe jest wypożyczenie motorówki bez kapitana (potrzebny jest do tego patent) lub skorzystanie z oferty z kapitanem, który pokaże Wam zakątki wyspy od strony oceanu.

Koszt atrakcji

od 100 euro / godzinę


Parasaling na Teneryfie

Atrakcja dla całej rodziny, również dla dzieci powyżej 1,5 roku życia. Na początku wycieczki uczestnicy wypływają z portu na motorówce, na której doczepiani są do spadochronu. Następnie spadochron wznosi się na kilkanaście / kilkadziesiąt metrów nad poziom wody, a uczestnicy mogą podziwiać okolicę z lotu ptaka. Jest to atrakcja spokojna, dlatego mogą w niej wziąć udział również rodziny z dziećmi.

Koszt atrakcji: ok. 30 - 40 euro / osobę

Kartingi na Teneryfie

Na Teneryfie znajduje się kilka torów kartingowych z bardzo dobrze przygotowaną nawierzchnią do jazdy. W klubach można skorzystać z jednorazowych przejażdżek lub wziąć udział w zawodach. Istnieje również możliwość zorganizowania urodzin na torze.

Koszt atrakcji: od 10 do 35 euro / osobę


Pola Golfowe na Teneryfie

Wiedzieliście, że na Teneryfie znajduje się kilka bardzo popularnych pól golfowych, na których odbywają się mistrzostwa? Jeśli chcecie skosztować gry w golfa na pięknej Teneryfie, możecie wybrać jedno z pól w Costa Adeje, Las Americas, Golf del Sur czy Buenavista del Norte. W otoczeniu ujmującej zieleni i nierzadko z widokiem na ocean.

Koszt atrakcji różni się w zależności od czasu trwania, wieku i innych czynników (od 50 euro / osobę)


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości