Wiadomości

Ile kosztuje piwo na Teneryfie?

12 kwietnia 2022, 16:50, Marcin Kluwak
Złoty napój, gaszący nasze pragnienie, który z czystą przyjemnością pijemy patrząc gdzieś daleko w morze. Czyż to nie piękne? Okazuje się, że wcale nie musi być drogie. Powiem więcej - piwo na Teneryfie jest tańsze, niż w Polsce.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Być może niektórzy nie uwierzą, ale na Teneryfie piwo nad brzegiem oceanu można już kupić za niecałe euro! Są miejsca - i to wcale nie kilometr od plaży - gdzie złocisty napój, na dodatek podany w schłodzonym kuflu tyle kosztuje. 

W marcu 2022 roku, idąc od Los Cristianos w kierunku Costa Adeje, na nadmorskiej promenadzie piwo można kupić za 0,95 euro, 1 euro lub maksymalnie 1,5 euro. Czyli (według kursu 1 euro = 4,60 zł) kufel 0,4 litra hiszpańskiego piwa mamy już za mniej niż 4,50 złotego! Gdzie nad polskim morzem, z takim widokiem i w takich temperaturach wypijecie piwo w takiej cenie? Odpowiedź jest prosta: jedynie kupując sobie w Żabce, czy Biedronce.

Idąc promenadą w tzw. kanaryjskim trójmieście, czyli od Los Cristianos do Costa Adeje i dalej, możemy napotkać mnóstwo większych lub mniejszych knajpek. Każda z nich oferuje drinki, piwo, lokalne wino i lepsze lub gorsze jedzenie. Podstawą są oczywiście wszelkiego rodzaju Tapasy, czyli przekąski podawane na niewielkich talerzykach. Wszędzie jednak dostępne jest piwo i to w naprawdę dobrych cenach. 

Oczywiście, na Teneryfie znajdą się też restauracje, gdzie za piwo zapłacimy 2, a nawet 3 euro, ale ta ostatnia cena jest już naprawdę wysoka. I tu znów przeliczając na złotówki - nawet to najdroższe piwo za 3 euro, to koszt niewiele ponad 14 złotych. To cena, która spotkamy nad polskim morzem na każdym kroku.

Jakie są najpopularniejsze piwa na Teneryfie?

Oczywiście te lokalne. Praktycznie wszędzie możemy spotkać piwo o nazwie Dorada - w czerwonej butelce lub puszce z symbolem wulkanu. Kanaryjskim piwem jest też Tropical. Bardzo popularne i często spotykane są też: Cruzcampo, Mahou, San Miguel, Alhambra, i Estrella.

Na koniec informacja - nie jest to artykuł mający na celu propagowanie picia alkoholu, lub też innych używek. Ma on charakter czysto informacyjny.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości