Wiadomości

Teneryfa otwiera się na Amerykę. Ruszają loty z Nowego Jorku!

12 kwietnia 2022, 14:55, Marcin Kluwak
To już pewne, 9 czerwca pierwszy samolot z turystami z Nowego Jorku wyląduje na Teneryfie. Amerykańska linia United Airlines latać będzie bezpośrednio na trasie Nowy Jork - Teneryfa aż trzy razy w tygodniu!

Bezpośredni lot trwa od 7 do 8 godzin. Samolot startuje z lotniska Newark-Liberty (EWR), a ląduje na Teneryfie na lotnisku południowym. Niestety, bilety nie są tanie, bo najtaniej udało nam się znaleźć podróż w obie strony za 1260 dolarów. I ta opcja nie zawiera ani większego bagażu, ani wyboru miejsca.  

Przewoźnik chce, aby trasa ta weszła na stałe do kalendarza lotów i w ciągu dwóch lat ma być już linią regularną. Pozwoli to na ściągnięcie większej liczby turystów na Teneryfę

Dyrektor ds. turystyki na Tenerife Cabildo, Laura Castro i dyrektor generalny Turismo de Tenerife, David Pérez, spotkali się z technikami United Airlines, aby doprecyzować szczegóły inauguracyjnego lotu pomiędzy Teneryfą a Nowym Jorkiem. 

Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Nowym Jorkiem to wynik działań władz Teneryfy. Wraz z tym połączeniem tworzą się szanse rynkowe, które wykraczają poza sektor turystyczny. Mamy nadzieję, że amerykanie odkryją wyspę w czasach, gdy odległości stają się coraz krótsze - mówi Laura Castro.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości