Wiadomości

Atrakcje dla dzieci na Teneryfie

3 marca 2022, 11:15
Pokaz delfinów w Loro Park
Na Teneryfie znajdziesz atrakcje dla osób w każdym wieku. Jest to również raj dla rodzin z dziećmi. Zobacz, jakie miejsca warto odwiedzić na Teneryfie z małymi dziećmi.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Wyspy Kanaryjskie są bardzo dobrze przystosowane do przyjmowania turystów z całego świata, w różnym wieku i o różnych potrzebach. Pogoda na Teneryfie sprawia, że niemalże przez cały rok możemy cieszyć się urokami tego miejsca. Infrastruktura ośrodków turystycznych oraz przestrzeni publicznych odpowiada potrzebom również tych najmłodszych.

Dziś przedstawiamy listę kilku najpopularniejszych atrakcji turystycznych dla rodzin z dziećmi. I choć często plaża i ocean są dla maluchów wystarczającą rozrywką, to jednak warto zobaczyć również rekomendowane przez nas miejsca. To wspaniała atrakcja dla całej rodziny.

Siam Park

Jeden z największych i najlepszych parków wodnych na świecie, zlokalizowany na południu Teneryfy, koło Las Americas. Jego powierzchnia wynosi 250 000 m2. Znajdziecie w nim atrakcje dla najmłodszych, ale również dla starszych dzieci i dla dorosłych. Dla odważnych czeka niespełna 30 metrowa zjeżdżalnia.

Jak dojechać do Siam Park?

 

 

Monkey Park

Monkey Park to gratka dla miłośników obcowania ze zwierzętami. W tym ogrodzie zoologicznym można bowiem wejść do klatek, w których są zwierzęta takie jak: lemury, papugi, gekony, świnki morskie, małe gatunki małp. Zwierzęta chętnie przyjmują jedzenie od gości (które można zakupić w kasie).

Jak dojechać do Monkey Park?

 

Aqualand

Aqualand to mały park wodny na południu Teneryfy zlokalizowany niedaleko Siam Park. Jest znacznie mniejszy i przytulniejszy. Znajdziecie w nim wiele atrakcji dla najmłodszych oraz pokazy delfinów.

Jak dojechać do Aqualand?

 

Loro Park

To ogród zoologiczny w Puerto de la Cruz. Spotkać tam można egzotyczne gatunki zwierząt takie jak tygrysy, pingwiny, delfiny, rekiny i wiele egzotycznych ptaków. Jednak równie duże wrażenie co zwierzęta, na turystach robi roślinność parku. Znajduje się tu niesamowicie piękny i obszerny park, a w nim unikatowe rośliny.

Jak dojechać do Loro Parque?

 

Rejs łodzią i obserwowanie delfinów

Rejsy łodzią czy katamaranem to wspaniała wycieczka dla całej rodziny. Podczas rejsu można poznać bliżej faunę Oceanu Atlantyckiego. Można tu spotkać: delfiny, wieloryby, rekiny, żółwie, a nawet latające ryby. Rejsy wypływają z Puerto Colon lub z Los Gigantes.


Motylarnia

Motylarnia w Icod de los Vinos to przepiękne i przytulne miejsce, w którym zobaczyć można kilkaset gatunków motyli. Dla najmłodszych jest przygotowany również pokaz, w czasie którego przedstawiany jest proces przeobrażania się kokona w motyla.

Jak dojechać do motylarni?

<

Rejs łodzią podwodną

Podwodne safari organizowane jest w San Miguel. Jest to wyjątkowa atrakcja na Teneryfie, w czasie którego można podziwiać ocean przez antyrefleksyjną szybę. Najmłodsi mogą również poznać zasady funkcjonowania łodzi podwodnej i zbudować mini łódź podwodną.

 


Na Teneryfie jest również wiele miejsc, w których rodzice mogą odpocząć, zjeść, a dzieci mają zapewnione atrakcje. Jednym z takich miejsc jest Peppa Market w Los Cristianos - dla dzieci przygotowany jest tu plac zabaw z trampolinami i dmuchanymi zamkami, a dla rodziców obok restauracja i kawiarnia. Kolejnym takim miejscem jest Activate Sport Club w la Caleta, gdzie rodzice mogą odpoczywać w restauracji, a dla dzieci przygotowana jest sztuczna plaża z hamakami, trampolinami i boiskami sportowymi.

fot. facebook.com

 

Warto również pamiętać o imprezach i wydarzeniach cyklicznych organizowanych na Teneryfie. Aktualnie w Adeje można podziwiać pokaz świateł - więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości