Wiadomości

Przez Teneryfę na rowerze

22 lutego 2022, 13:08
fot. nateneryfie.pl
Myśleliście, że na rowerze jeżdżą tu tylko wyczynowi kolarze? Nic bardziej mylnego. Podpowiadamy, jak zwiedzać Puerto de la Cruz na rowerze elektrycznym.

Teneryfa ze względu na swoje ukształtowanie terenu, częste i ostre wzniesienia, kojarzy się z miejscem mało dostępnym dla rowerzystów czy pieszych. Powstały jednak firmy takie jak Bike&Sun, które ułatwiają zwiedzającym podróżowanie i przenoszą je na inny poziom. Możemy tam wypożyczyć rower elektryczny, który na Teneryfie okazuje się być bardzo ciekawym środkiem transportu.

Na czym polega działanie roweru elektrycznego?

Jest to rower wspomagany silnikiem elektrycznym. Uruchamia się, kiedy zaczynasz pedałować i dodaje mocy. Dzięki temu, bez trudu możesz podjechać pod górę. Rowery posiadają kilka poziomów mocy, dzięki czemu sami możemy decydować, jak dużo „wspomagania” chcemy otrzymać. Zgodnie z przepisami, rower może nas wspomagać do prędkości 25 km/h, później system wspomagania się wyłącza.

Zobacz prawdziwą perełkę na Teneryfie. Rajska plaża na uboczu!

Dzieci na rowerze elektrycznym

Choć można spotkać firmy, w których możemy wypożyczyć rower elektryczny z fotelikiem dziecięcym, to jednak jest to rozwiązanie dość ryzykowne, szczególnie w miejscach ze stromymi wzniesieniami.

Zalety zwiedzania Teneryfy na rowerze elektrycznym

Wśród zalet zwiedzania Teneryfy na rowerze elektrycznym należy przede wszystkim wspomnieć o możliwości szybkiego przemieszczania się. Jednym z największych problemów tego pięknego miasta jest brak miejsc parkingowych. Aby zatem móc w pełni cieszyć się urokami miasta i zwiedzić wszystkie jego zakątki, niejednokrotnie musimy spędzić dużo czasu na poszukiwanie miejsca do pozostawienia auta. Z drugiej strony zaś, w wielu miastach, szczególnie na północy wyspy (np. W Puerto de la Cruz), strome wzniesienia uniemożliwiają lub utrudniają zwiedzanie miasta na nogach. 

W takich sytuacjach rower elektryczny wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Dzięki niemu możemy szybko i bez większego wysiłku przemieszczać się i zwiedzać nawet najbardziej ukryte zakamarki miast. Ponadto rower jest bardzo mobilny i możemy nim wjechać w wiele ukrytych uliczek.

W Puerto de la Cruz funkcjonuje wypożyczalnia rowerów elektrycznych Bike&Sun. Koszt wypożyczenia roweru na 1 dzień to ok 40 euro. Rower możesz wypożyczyć online na stronie internetowej www.bikeandsun.es

 


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości