Wiadomości

Teneryfa stawia na autobusy hybrydowe

16 lutego 2022, 09:39
Każdego dnia po Teneryfie autobusy komunikacji miejskiej przemierzają dziesiątki tysięcy kilometrów, aby dowieźć mieszkańców do szkoły, czy do pracy, a turystów na plażę, czy do hoteli. Dlatego też władze zdecydowały się zainwestować w nowoczesny tabor.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Kilka dni temu informowaliśmy naszych czytelników o testach autobusów elektrycznych, dziś wiemy o planach dotyczących wymiany floty na pojazdy bardziej przyjazne środowisku. Do 2024 roku ponad 17% autobusów jeżdżących po Teneryfie będzie wyprodukowana w technologii hybrydowej.

17% to może niezbyt duża liczba, ale jeśli przełożymy to na konkretne pojazdy, to okazuje się, że na trasach na Teneryfie pojawi się 101 nowoczesnych autobusów, które w znacznym stopniu przyczynią się do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Nowe pojazdy hybrydowe będą zużywać średnio o 30% mniej paliwa, minimalizując w ten sposób emisję zanieczyszczeń, takich jak tlenki azotu NOx i nanocząsteczki.

Dane te są gromadzone w najnowszym Annual Sustainability Report, który firma przedstawiła hiszpańskiej sieci ONZ Global Compact, do której należy od 2020 roku i w której uczestniczy ponad 1500 zainteresowanych podmiotów z całego kraju.

- TITSA robi krok naprzód w swoim zaangażowaniu w ochronę środowiska i stawia na nowy, bardziej zrównoważony modelu transportu publicznego na Wyspach Kanaryjskich -  podkreśla Enrique Arriaga, radny ds. mobilności i prezydent TITSA.

TITSA, jako jedna ze 150 firm przystąpiła do ONZ Global Compact. Jest to apel do firm, aby włączyły w swoje strategie działania 10 uniwersalnych zasad dotyczących praw człowieka, pracy, ochrony środowiska i walki z korupcją, a także do działania na rzecz realizacji celów społecznych i realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości