Wiadomości

Elektryczne autobusy na testach. To krok w stronę przyjaznego transportu publicznego

11 lutego 2022, 14:28, Marcin Kluwak
Na 12 liniach na Teneryfie pojawiły się nowoczesne, elektryczne autobusy. To pierwszy krok ku promowaniu przyjaznego dla środowiska transportu publicznego. Autobusy na Teneryfie to główny środek transportu w komunikacji publicznej.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

To niewielki krok, bo elektryczne autobusy, które pojawiły się na wyspie, będą testowane przede wszystkim na północy wyspy. Ze względu na zwrotność oraz niewielkie rozmiary, elektryczne autobusy spotkamy na krętych i wąskich drogach w Santa Cruz de Tenerife, La Laguna, Puerto de la Cruz i Icod de los Vinos. 

W piątkowy poranek przedstawiciele firmy TITSA, która odpowiada za komunikację publiczną na wyspie, pokazali grupie dziennikarzy zalety pojazdu dla transportu publicznego podczas wycieczki po różnych ulicach stolicy. 

Pojazd elektryczny użyty do testów to model Eway producenta Heuliz-IVECO o typologii miejskiej z integralną niską podłogą o długości 10,7 metra i szerokości 2,33 metra, który może przewieźć 17 pasażerów na miejscach siedzących, 55 stojących i posiada dwa miejsca dla wózków inwalidzkich. Autobus elektryczny ma baterie litowe ZEN o mocy 350 kilowatogodzin i czas ładowania 4 godziny. 

Testy te są częścią strategii Cabildo de Tenerife mającej na celu promowanie bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska transportu publicznego.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości