Wiadomości

Wandale podpalili smocze drzewo na Teneryfie!

11 lutego 2022, 11:23
Wandale podpalili smocze drzewo w Icod de Los Vinos. Jest to dracena znajdująca się niedaleko blisko 1000-letniego drzewa. Drago de San Antonio ma 225 lat.

Zdarzenie miało miejsce w czwartkowe popołudnie. Strażacy z Teneryfy zostali wezwani do pożaru smoczego drzewa. Jak widać na zdjęciach, drzewo na szczęście nie stanęło całe w płomieniach, ocalało dzięki szybkiej reakcji świadków oraz strażaków. 

Z apelem o powstrzymanie się od aktów wandalizmu wystąpił Valentín Correa, sekretarz pierwszego wiceprezydenta w Parlamencie Wysp Kanaryjskich. - To atak na nasze dziedzictwo naturalne, godło gminy i symbol tożsamości kanaryjskiej - napisał na Twitterze sekretarz wiceprezydenta. Oburzenia nie kryją też lokalni działacze oraz dziennikarze. 

Drzewo znajduje się bardzo blisko Drago Milenario i jest kolejnym symbolem gminy. Osiąga 18 metrów wysokości i ma pięć głównych odgałęzień i około 15 odgałęzień. Szacuje się, że wiek wynosi około 225 lat.

Guanczowie (pierwsi i jedyni przez wieki mieszkańcy wyspy) przypisywali smoczym drzewom magiczną moc. Po nacięciu kory lub liści, z drzewa wypływa żywica, która utleniając się przybiera krwistoczerwoną barwę. Guanczowie nazywali ją smoczą krwią.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości