Wiadomości

Teneryfa. Najlepsze miejsca "wypadowe" na wyspie

31 stycznia 2022, 07:57
Czy istnieje na Teneryfie dobre miejsce wypadowe? Skąd wszędzie jest blisko? Takie właśnie pytania pojawiają się najczęściej przed podróżą na Teneryfę.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Najprościej mówiąc, najłatwiej jest tam, gdzie jest doskonale zorganizowana komunikacja. Czy to publiczna, czy też sieć drogowa. Turystycznym centrum wyspy jest oczywiście południowy i południowy zachód wyspy. Wiele osób jedzie właśnie tam, bo w tym rejonie mamy doskonale rozwiniętą sieć dróg z tą najważniejszą - autostradą. To właśnie drogą TF-1 dojedziemy z lotniska do Costa Adeje, czy prawie do Puerto de Santiago i Los Gigantes. Dostaniemy się też w drugą stronę - do stolicy wyspy - Santa Cruz. 

Z Costa Adeje lub Los Cristianos wyruszają autobusy do Los Gigantes, Playa Paraiso, Santiago del Teide i dalej na Masce, czy też pod sam wulkan Teide. W Costa Adeje znajduje największy na południu węzeł przesiadkowy, a z ogromnego przystanku w Los Cristianos odjeżdżają autobusy w wiele miejsc na wyspie.

Mieszkając na południu, łatwo będzie nam się dostać do takich atrakcji jak:
- wulkan Teide 
- Los Gigantes
- Masca
- Siam Park
- Playa Las Teresitas

Mieszkając na północy, łatwiej nam będzie dojechać do:
- Gór Anaga
- Loro Parku
- Punta de Teno
- Wulkanu Teide

Teneryfa jest niewielką wyspą z ogromnymi możliwościami. Jej szerokość to około 80 kilometrów. Całą wyspę samochodem da się objechać wokoło w 2 godziny. Planując nocleg na Teneryfie, warto wziąć pod uwagę to, na jakim lotnisku wylądujemy (północne, czy południowe) oraz co chcemy zwiedzić.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości