Podróże i komunikacja

Bez maseczek w samolotach, ale nie w Hiszpanii!

13 maja 2022, 16:28
16 maja 2022 w końcu usiądziemy w samolocie bez maseczek. Nie dotyczy to jednak kilku państw, które wciąż wymagają zakrywania ust i nosa w komunikacji publicznej. Na tej liście znalazła się tez Hiszpania.

Teneryfa. Czy wjazd dla niezaszczepionych jest możliwy?

13 kwietnia 2022, 09:40
Czy nie mając szczepionki, mogę wlecieć na Teneryfę? Odpowiedź jest prosta. Nie mając pełnego szczepienia, oczywiście można polecieć na wakacje na Teneryfę, ale wiązać się to będzie z większymi utrudnieniami.

Teneryfa otwiera się na Amerykę. Ruszają loty z Nowego Jorku!

12 kwietnia 2022, 14:55
To już pewne, 9 czerwca pierwszy samolot z turystami z Nowego Jorku wyląduje na Teneryfie. Amerykańska linia United Airlines latać będzie bezpośrednio na trasie Nowy Jork - Teneryfa aż trzy razy w tygodniu!

Masz paszport covidowy? Nie musisz już wypełniać hiszpańskiego formularza zdrowia

7 kwietnia 2022, 10:06
Hiszpania nie wymaga już wypełniania formularza SpTH, ale tylko jeżeli macie ważny certyfikat covidowy - np. będąc zaszczepionym, ozdrowieńcem lub jeżeli w systemie znajdzie się wykonany wcześniej test.

Loty na Teneryfę i z powrotem. Obostrzenia, kody i testy. Aktualne informacje

5 kwietnia 2022, 12:49
Jakie są obostrzenia, lecąc na Teneryfę? Czy trzeba mieć test, czy wystarczy sam certyfikat UE? Co muszę mieć, wracając z wakacji do Polski? W jednym miejscu znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące podróży na trasie Polska - Teneryfa - Polska.

Podróż na Teneryfę to 7 godzin w maseczce. Kiedy to się skończy?

30 marca 2022, 10:21
Wielu już się przyzwyczaiło, ale wszyscy musimy zgodnie przyznać, że to prawdziwa katorga. 5 godzin w samolocie plus dwie godziny na lotnisku w czasie nadania bagaż, odprawy i oczekiwania wejścia na pokład. Później po wylądowaniu na lotnisku w oczekiwaniu na kontrolę sanitarną. Lecąc na Teneryfę, musimy spędzić minimum 7 godzin w maseczce. Kiedy to się skończy?

Nowa linia połączy Santa Cruz z Puerto de La Cruz

29 marca 2022, 11:00
Linia numer 100 połączy stolicę Teneryfy z najbardziej popularnym kurortem na północy wyspy. Do Puerto de La Cruz dojechać możemy już teraz autobusami 102 i 103, ale nowa linia ma mieć mniej przystanków.

W autobusach TITSA na Teneryfie można już płacić kartą!

26 marca 2022, 11:29
XXI wieku zawitał też na Teneryfę! W 33 liniach autobusowych na Teneryfie przewoźnik udostępnił płatności kartą. To doskonała informacja dla tych, którzy nie planują wynajęcia samochodu na wyspie i poruszanie się komunikacją publiczną.

Teneryfa inwestuje w transport publiczny

23 marca 2022, 09:39
Wysokie ceny paliwa nie odbiją się negatywnie na cenach biletów komunikacji miejskiej na Teneryfie. Pedro Martín, prezydent Cabildo de Tenerife przekonuje o konieczności kolejnych inwestycji w transport publiczny

Z Hiszpanii na Wyspy Kanaryjskie bez kontroli sanitarnej

17 marca 2022, 12:11
Dobre informacje dla tych, którzy podróżują pomiędzy Hiszpanią kontynentalną a Wyspami Kanaryjskimi. Wlatując na przykład na Teneryfę, nie trzeba będzie przedstawiać dowodu szczepienia. Te informacje nie dotyczą jednak podróżujących z innych krajów.