Wiadomości

Jury wybrało. Oto najsmaczniejsza kanapka na Teneryfie

8 czerwca 2024, 12:07, Marcin Kluwak
Na Wyspach Kanaryjskich znaleźć można wiele wyjątkowych przysmaków, jednak jedno danie wyróżnia się szczególnie. Oficjalnie najlepsza kanapka na Kanarach serwowana jest na Teneryfie. Tak orzekło jury podczas hiszpańskich Mistrzostw Kanapek. Oto wyniki tego prestiżowego konkursu.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Mistrzowska kanapka z Teneryfy

Najlepsza kanapka na Kanarach kosztuje mniej niż cztery euro i podawana jest na Teneryfie. Jej główne składniki to smażony indyk i grillowany ser, wzbogacone kilkoma przyprawami i innymi dodatkami. Tak powstała oficjalnie najlepsza kanapka na Wyspach Kanaryjskich.

W ogólnokrajowych mistrzostwach nie zdobyła wprawdzie pierwszego miejsca, ale jedno jest pewne – Teneryfa jest miejscem, gdzie można znaleźć najlepszą kanapkę na Kanarach. La Laguna na północy wyspy zgarnęła pierwsze i drugie miejsce, a trzecie miejsce przyznano Maspalomas na sąsiedniej wyspie Gran Canaria.

Zwycięskie kanapki

Zwycięska kanapka jest prawdziwą perełką, którą według szefa kuchni najlepiej jeść rękami. Pomysł na tę kanapkę zrodził się podczas podróży do La Palmy.

"Kanapka Aldeano powstała wiele lat temu podczas podróży do La Palmy. Tam po raz pierwszy spróbowaliśmy grillowanego białego sera, który dziś jest typowy dla Wysp Kanaryjskich. Tak bardzo spodobał nam się jego wyjątkowy smak, że postanowiliśmy włączyć go do kanapki."

Tak zaczęła się triumfalna kariera "Bocadillo Aldeano". Po długim eksperymentowaniu z dodatkowymi składnikami stworzono idealną kombinację smaków. "To jedno z najpopularniejszych sandwichy w naszej kawiarni, ponieważ podczas jedzenia dochodzi do eksplozji słodkich i słonych aromatów."

Składniki najlepszej kanapki na Kanarach

Najsmaczniejsza kanapka na Wyspach Kanaryjskich przygotowywana jest w kawiarni Los Majuelos przy Avenida Los Majuelos 48 w San Cristobal de La Laguna. Oprócz grillowanego sera i smażonego indyka zawiera odrobinę cynamonu, dżem z czarnych fig i bazyliowe aioli. W tłumaczeniu na język polski jest to "Wiejska kanapka". Kosztuje obecnie (czerwiec 2024) 3,5 euro. 

Najlepszą kanapkę na Teneryfie zjecie w: Majuelos Cafeteria 
Avd. Los Majuelos 48 Santa Cristóbal de La Laguna, 38108 Santa Cruz de Tenerife (link do map Google: https://maps.app.goo.gl/msEe4qT2xok48PvHA)
Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku 6:00 - 16:00
Nieczynne: soboty, niedziele i święta

 

Inne wyróżnione kanapki

Na drugim miejscu w kanaryjskim rankingu znalazła się chrupiąca kanapka z krewetkami z baru "Como decía mi padre", znajdującego się przy Calle Consistorio 3 w La Laguna. Trzecie miejsce zajęła kanapka "Demanda Colectiva", czyli serowo-steakowa kanapka z Cervecería La Ruta w Maspalomas na Gran Canarii (C.C. Meloneras Playa, 2ª).

Najlepsza kanapka w Hiszpanii

Wszystkie finałowe kanapki były oceniane w  degustacji przez profesjonalne jury składające się z gastro-dziennikarzy, kucharzy i innych ekspertów. Nawet kucharze z gwiazdkami Michelin brali udział w ocenie.

Na poziomie krajowym wygrała kanapka "Especial Miguelin" z Tasqueta Cal Miguelin w Barcelonie przy Carrer Sants Abdón i Senen 17. 

Wyspy Kanaryjskie oferują prawdziwe kulinarne skarby, a teneryfskie kanapki to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika dobrego jedzenia.


Podziel się

Komentarze