Wiadomości

Zobacz najpiękniejsze plaże na Teneryfie!

19 grudnia 2022, 14:00
Teneryfa słynie z pięknych i różnorodnych plaż. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wybraliśmy dla Was 5 najpiękniejszych plaż na Teneryfie.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Dla miłośników plażowania Teneryfa jest rajem. Wybór plaż jest naprawdę szeroki. Od plaż z wulkanicznym ciemnym piaskiem, po złociste i szerokie. Od malutkich i ukrytych od oczu turystów po te pełne hucznej i radosnej zabawy.

Większość plaż na Teneryfie ma charakter wulkaniczny. Można na nich spotkać czarny lub szary piasek lub drobne kamienie.

Najpiękniejsze plaże na Teneryfie: Playa de las Teresitas

Playa de Las Teresitas to jedna z najbardziej popularnych plaż na Teneryfie. Znajduje się na północy Wyspy, tuż przy stolicy Santa Cruz de Tenerife, w miejscowości San Andrés (mapa poniżej). Charakterystyczny dla tej plaży jest drobny, złocisty piasek, który został przywieziony na plażę prosto z Sahary. Przy plaży znajduje się bezpłatny parking.

Będąc na Playa de las Teresitas warto również wjechać na punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na plażę oraz góry Anaga.


Najpiękniejsze plaże na Teneryfie: Playa del Duque

Idealne miejsce na kąpiele słoneczne i oceaniczne znajdziecie na południu Teneryfy, w Costa Adeje. Playa del Duque, czyli Książęca Plaża to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc w tej okolicy. Wzdłuż pięknej plaży z żółtym piaskiem i turkusową wodą, znajduje się promenada, którą można przejść przez niemalże całe Costa Adeje.

Plaża została oznaczona Niebieską Flagą, co świadczy o doskonałej jakości wody oraz pobliskich usług.

Miłośnicy luksusowych marek znajdą tu również coś dla siebie. W pobliżu plaży znajduje się centrum handlowe z ubraniami od najlepszych projektantów

Najpiękniejsze plaże na Teneryfie: Playa Abama

Playa Abama to mała, spokojna plaża zlokalizowana przy jednym z najbardziej luksusowych hoteli na Wyspie - Hotelu Ritz. Ta rajska zatoka to idealne miejsce na podziwianie zachodów słońca oraz zażywanie kąpieli w oceanie. Przy plaży znajduje się bar, w którym można zakupić orzeźwiające napoje. Plażę otacza ogromny klif oraz plantacje bananowców.

Plaża znajduje się niedaleko Playa San Juan (mapa poniżej). Warto pamiętać, że przy samej plaży nie ma parkingu, można jednak zostawić auto na pobliskim parkingu i dojść do plaży na nogach.

Najpiękniejsze plaże na Teneryfie: Playa el benijo

To egzotyczna plaża nudystów zlokalizowana na północy Teneryfy (mapa poniżej). Jest to piękne i nieco tajemnicze miejsce. Na plaży widoczne są skały wystające z wody, które są inspiracją dla wielu fotografów i artystów.

Aby dojechać do plaży, należy pokonać drogę przez góry Anaga. Czasem plaża i droga dojazdowa do niej są zalewane, dlatego zawsze należy sprawdzić aktualny stan.

Najpiękniejsze plaże na Teneryfie: Playa Jardin

Piękna czarna plaża na północy Teneryfy, w Puerto de la Cruz. Jest to jedna z największych i najbardziej popularnych plaż na północy Teneryfy. Wzdłuż niej rozciąga się promenada, a na niej znajdują się niezliczona restauracje i kawiarnie. Otaczające plażę piękne rośliny, palmy, kaktusy i kwiaty również pomagają na zrelaksowanie się.

Plaża została zaprojektowana przez kanaryjskiego artystę César Manrique i jest podzielona na trzy części: Plaża del Castillo, Plaża del Charcón i Plaża Punta Brava. Warto przejść się po wszystkich trzech częściach aby docenić piękno każdej z nich.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości