Wiadomości

Teneryfa: Jak dojechać autobusem na Teide

8 stycznia 2022, 13:30, Anna Kluwak
fot. www.titsa.com
Autobusem na Teide można dojechać zarówno z południa, jak i północy Teneryfy. Z Costa Adeje na Teide można dojechać linią 342, a z Puerto de la Cruz na wulkan Teide dostaniemy się linią 348.

Wulkan Teide to zdecydowanie jedna z atrakcji na wyspie, którą trzeba koniecznie zobaczyć. Jak zatem dostać się na wulkan Teide, kiedy nie posiadamy wypożyczonego auta lub nie chcemy kupować wycieczki? Doskonałą alternatywą jest podróż autobusem. Do Parku Narodowego Teide możemy dojechać autobusem publicznym z dwóch miejsc na wyspie - z Costa Adeje autobusem linii 342 lub z Puerto de la Cruz autobusem linii 348.

Gdzie kupić bilety na autobus i ile kosztuje?

Komunikacją miejską możemy podróżować używając karty Ten+ o której pisaliśmy w artykule "Ten+, czyli jak poruszać się autobusem po Teneryfie?".

Natomiast jeżeli ktoś nie posiada karty, bilet może kupić u kierowcy autobusu, w kiosku lub w sklepach, które mają naklejkę informującą o sprzedaży biletów. Ile wyniesie nas bilet na Teide w obie strony? Koszt przejazdu zarówno z Costa Adeje, jak i Puerto de la Cruz na Teide i z powrotem to około 11 euro.

Tego nie możesz przegapić będąc na Teneryfie. Koniecznie odwiedź Siam Park!

Autobus linii 324 z Costa Adeje na Teide

Trasa przejazdu wygląda następująco: Costa Adeje (dworzec) - Los Cristianos - Arona - La Escalona - Vilaflor - Parador de Turismo - Las Cañadas del Teide - El Portillo. Czas przejazdu to 2h 15min

Godziny odjazdów w kierunku Teide:

- z dworca w Costa Adeje o godz. 9.15

- z Los Cristianos o godz. 9.30

Godziny odjazdów w kierunku Costa Adeje

- z El Portillo o godz. 15.15

- z przystanku przy kolejce Teleferico o godz. 15.40

- z Parador Nacional o godz. 16.00

Autobus linii 348 z Puerto de la Cruz na Teide

Trasa przejazdu wygląda następująco: Puerto de la Cruz (dworzec) - El Botánico - La Orotava (dworzec) - Aguamansa - El Portillo -  Las Cañadas del Teide (Parador de Turismo). Czas przejazdu to 1h 40min.

Godziny odjazdów w kierunku Teide

- z dworca w Puerto de la Cruz o godz. 9.30

- z La Orotava o godz. 9.45

Godziny Odjazdów w kierunku Puerto de la Cruz

- z Parador de Turismo godz. 16.00

- z przystanku przy kolejce Teleferico o godz. 16.05

- z El Portillo o godz. 16.30

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o komunikacji publicznej na Teneryfie, koniecznie  zajrzyj na nasze strony internetowe. Zielonym autobusom TITSA poświęcamy cały dział: https://nateneryfie.pl/podroze-i-komunikacja/komunikacja-miejska-na-teneryfie.html


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości