Wiadomości

Puerto de Santiago - najcieplejsze miejsce na Teneryfie

4 stycznia 2022, 11:48
Plaża w Puerto de Santiago
Puerto de Santiago to niewielka, ale bardzo popularna, szczególnie wśród Polaków, miejscowość w południowo-zachodniej części Teneryfy. Krążą legendy, że Puerto de Santiago do najcieplejsze miejsce na wyspie.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Atrakcje w Puerto de Santiago

Najpopularniejszym miejscem w Puerto de Santiago jest Playa de Arena. Nie ma tam kilometrów zatłoczonych alei handlowych, ogromnego tłoku i wszechobecnego zgiełku. w Playa de Arena znajdzie przede wszystkim plaże, która choć nie jest zbyt duża, to jednak ma czarno-złocisty kolor.

Po wylegiwaniu na plaży, możemy przejść się wdłuż wybrzeża do Los Gigantes. Ta okolica gwarantuje zapierajace w piersiach widoki oraz mnóstwo atrakcji, typu rejs stakiem wzdłuż klifów, czy też obserwacja delfinów. Wiele z nich możesz zarezerwować tutaj:

 


Sklepy i restauracje w Puerto de Santiago

Tak jak pisaliśmy, nie ma tu długich alei handlowych, ale w górnej części znajdują się dwa duże markety: Lidl i Mercadona. Są też mniejsze sklepy spożywcze nazwane supermercado (o zakupach na Teneryfie pisaliśmy więcej TUTAJ). Jest też sporo knajpek, które znajdują się na ulicy wiodącej wzdłuż wybrzeża. 

Pogoda w Puerto de Santiago

Są na to naukowe dowody, że Puerto de Santiago i Los Gigantes to najcieplesze rejony Teneryfy. Dlaczego? Chmury nad Teneryfę zazwyczaj nadciągają od północy - od wulkanu. Umiejscowienie Puerto de Santiago sprawia, że nad tę okolicę chmury docierają bardzo rzadko, a dodatkowo słońce przez większą część dnia jest po zupełnie innej stronie. Stąd wyższe, niż w innych częściach wyspy temperatury.

Puerto de Santiago - doskonała baza wypadkowa

Miejscowość ta położona jest blisko Los Gigantes, stąd też niedaleko na Mascę i Punta de Teno oraz na północną część wyspy. Autostradą dojedziemy też szybko do południowych kurortów, czyli do tzw. trójmiasta: Costa Adeje, Playa de Las Americas, czy Los Cristianos. 

Noclegi w Puerto de Santiago

Tutaj można mieszkać. Na krócej i na dłużej. Noclegi są tu - w porównaniu z Costa Adeje - o wiele tańsze. Do dyspozycji wczasowiczów mamy kilka bardzo ciekawych hoteli - chociażby położony tuż przy Los Gigantes Hotel Barcelo Santiago. Są też o wiele tańsze kwatery prywatne. Sprawdź jakie noclegi możesz zarezerwować w Puerto de Santiago.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości