Wiadomości

Latem turyści będą oblegać Wyspy Kanaryjskie. Ogromny wzrost rezerwacji

25 marca 2022, 10:33, Marcin Kluwak
1,3 miliona turystów chce tego lata przywieźć na Wyspy Kanaryjskie największy na świecie touroperator. TUI potwierdziło podczas spotkania w Ministerstwie Turystyki, ze klienci w tym roku zostawią na wyspach o 20% więcej pieniędzy.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

- Wyspy Kanaryjskie to bardzo niezawodny kierunek, który wyszedł silniejszy, który umie robić rzeczy dobrze i jest lepszy niż przed pandemią – powiedział Sebastian Ebel, dyrektor generalny Markets and Airlines. 

Natomiast dyrektor finansowy TUI wyjaśnił, że przewiduje sprowadzenie na archipelag latem 2022 r. 1,3 mln turystów. To tyle samo co przed pandemią, choć ze statystyki wynika, że tegoroczni goście przedłużą swój pobyt o dodatkowy dzień i wydadzą średnio o 20% więcej na wakacjach.

Przeczytaj koniecznie: Jedzenie na Teneryfie. Top 10 rzeczy, których musisz spróbować! 

Turyści przebywają na Wyspach Kanaryjskich średnio od 9,5 do 10,5 dnia. Praca wykonana przez Turismo de Canarias przyczyniła się w znacznym stopniu do ogromnej ilości rezerwacji, nawet pomimo konfliktu na Ukrainie. - Chociaż wojna okazuje się koszmarem, na szczęście nie ma oczekiwanego wpływu na turystykę jako całość, z wyjątkiem krajów takich jak Polska czy Finlandia, które są bliżej konfliktu - zapewnił Sebastian Ebel, dyrektor generalny Markets and Airlines. 


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości