Najlepsze oferty na Teneryfę
Wiadomości

Ten+movil, czyli bilety na Teneryfie w komórce

11 marca 2022, 11:54, Marcin Kluwak
Poruszając się po Teneryfie autobusem, zamiast kupować jednorazowe bilety, czy też używać plastikowej karty Ten+, możemy zainstalować sobie aplikację. Jest ona prosta w użyciu, można ją szybko doładować, ale nie daje nam zniżek na przejazd.

Aplikacje są z nami już wszędzie. Na Teneryfie, w komunikacji publicznej też możemy używać aplikacji. Ma ona swoje wady i zalety. Entuzjastom tego typu rozwiązań nie powinna ona przysporzyć zbyt wielu kłopotów. Co prawda jest ona dostępna tylko w dwóch językach, ale minimalna znajomość jednego z nich powinna nam wystarczyć.

Aplikacja Ten+movil dostępna jest na wszystkie rodzaje telefonów z androidem i iOS. Po pobraniu musimy się zarejestrować, podając niezbędne dane, potrzebne będzie też podpięcie karty płatniczej. Walutą rozliczeniową będzie tu euro, więc warto zasilać konto kartą wielowalutową, bądź kartą typu revolut.

Przeczytaj koniecznie: Jedzenie na Teneryfie. Top 10 rzeczy, których musisz spróbować! 

W aplikacji możemy korzystać z biletów jednorazowych, ale możemy też kupić sobie bilet 1-dniowy lub 7-dniowy. Są tam też dostępne inne bilety, ale mogą je kupić jedynie rezydenci. Jeżeli podróżujemy turystycznie poza stolica Teneryfy, musimy wybrać bilety dostępne w "toda isla", czyli na całą wyspę. Area Metropolitana dotyczy jedynie Santa Cruz.

Bilet jednorazowy kupujemy na wyznaczony odcinek. Najpierw musimy wybrać linię, którą będziemy się przemieszczać, potem wybrać przystanek początkowy i końcowy, a następnie przy wejściu do autobusu zeskanować za pomoc swojego telefonu kod, znajdujący się w przedniej części pojazdu - w okolicach kierowcy. Nie za każdym razem się to udaje, bo kod jest blisko, a aplikacja Ten+movil robi automatyczne zbliżenie. Po zeskanowaniu kodu, na ekranie pojawia się informacja o zakupieniu biletu, którą to musimy okazać kierowcy. Dopiero wtedy możemy rozpocząć podróż. Za każdym razem widzimy kwotę, którą system pobierze za przejazd.

Posiadając aplikację Ten+movil nie mamy żadnych zniżek. Płacimy standardową cenę, czyli taką, jaką zapłacilibyśmy za przejazd, kupując jednorazowy bilet u kierowcy. Jeżeli użylibyśmy na tym samym odcinku plastikowej karty Ten+, koszt przejazdu byłby niższy o 20%. Tutaj więcej piszemy o karcie Ten+ i sposobach jej doładowywania: https://nateneryfie.pl/wiadomosc/15-ten-czyli-jak-poruszac-sie-autobusem-po-teneryfie.html

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o komunikacji publicznej na Teneryfie, koniecznie  zajrzyj na nasze strony internetowe. Zielonym autobusom TITSA poświęcamy cały dział: https://nateneryfie.pl/podroze-i-komunikacja/komunikacja-miejska-na-teneryfie.html


Podziel się

Komentarze