Wiadomości

Santa Cruz. Co warto zobaczyć w stolicy Teneryfy?

24 marca 2022, 22:02
Santa Cruz to największe miasto portowe położone w północy Teneryfy, które jednocześnie jest stolicą Teneryfy. Jest to również drugie co do wielkości miasto na Wyspach Kanaryjskich. W każdym miesiącu odwiedzają je tłumy turystów, również z Polski, poszukujących elementów kanaryjskiej kultury, sztuki i kuchni.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Dojazd do Santa Cruz jest możliwy autostradą zarówno z południa wyspy, jak i od strony Puerto de la Cruz. Ponadto możliwy jest również autobusami linii 111 z Los Christianos, 102,103,104 z Puerto de La Cruz czy 106 z Icod de los Vinos.

Historia miasta Santa Cruz sięga XV wieku, jednak większość zabytków powstało w początkach XX wieku. Dziś kojarzy się głównie z jednym z największych karnawałów na świecie oraz pobliską plażą Playa Las Teresitas oraz pięknym rozległym parkiem z egzotyczną roślinnością. Jednak atrakcji w Santa Cruz nie brakuje, zatem warto poświęcić chwilę na zaplanowanie zwiedzania tego niesamowitego i kolorowego miasta.

Tego nie możesz przegapić będąc na Teneryfie. Koniecznie odwiedź Siam Park!

Co warto zobaczyć w Santa Cruz na Teneryfie?

Plaza Espana

Palacio de Carta

Zamek San Juan Bautista

Mercado de Nuestra Senora de Africa.

Palmetum Santa Cruz Jardín Botanico

Park Garcia Sanabria

W mieście oraz jego okolicy nie brakuje również pięknych plaż. Jedną z najbardziej popularnych plaż Teneryfy jest Playa de las Teresitas, zlokalizowana na północnym - wschodzie od granicy z Santa Cruz. Swoją popularność zawdzięcza piaskowi, który został na nią dowieziony aż z Sahary.

Będąc w Santa Cruz, warto również odwiedzić pobliską miejscowość San Cristóbal de la Laguna, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przeczytaj więcej o San Cristóbal de la Laguna


Podziel się

Komentarze