Wiadomości

Zakupy na Teneryfie. Gdzie drogo, a gdzie taniej?

3 stycznia 2022, 13:52
Przyzwyczailiście się do tego, że w każdym dyskoncie ceny w Polsce są takie same? Na Teneryfie tak niestety nie jest. Im bliżej plaży i w bardziej znanej miejscowości turystycznej, tym jest drożej. Mimo że jest to ta sama sieć sklepów.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Na Teneryfie jest kilka różnych sklepów sieciowych, w których lokalni mieszkańcy i turyści robią zakupy. Mieszkańcy doskonale wiedzą, że ta sama woda w SuerDino w miejscowości turystycznej może być dwa raz droższa od tej, w tym samym sklepie wgłąb wyspy. Tego jednak nie wiedzą turyści, którzy przyjeżdżają raz, czy dwa razy na wyspę. 

Prosty przykład na wspomnianej wcześniej wodzie. Butelka najbardziej popularnej, gazowanej wody na wyspie w Super/Hiper Dino w nieturystycznej lub mniej turystycznej dzielnicy kosztuje 53 centy. Ta sama butelka wody w Playa de Las Americas kosztuje 90 centów, a przy plaży w Los Cristianos lub Fanabe - nawet 1 euro. Niby różnica niewielka, ale to tylko sama woda. Puszka lokalnego piwa z dala od plaży (0,33l) kosztuje 0,52-0,55 euro, a przy plaży 70-80 centów. 

Lokalsi doskonale wiedzą gdzie i jak robić zakupy. Mieszkańcy nie chodzą codziennie na małe zakupy do pobliskich sklepów, bo z reguły ich... nie ma. Na Teneryfie poza miejscowościami typowo turystycznymi nie znajdziemy sklepów typu "żabka". Zakupy robione są na zapas, na cały tydzień lub nawet dwa tygodnie w dużych sklepach typu Mercadona, HiperDino czy Lidl.

Będąc na Teneryfie koniecznie tego spróbuj: Tapas - kanaryjskie przekąski. Palce lizać!

W kurortach z reguły spotkamy SuperDino, SuperDino Express, czy Mercadonę, chociaż ta ostatnia sieć nie ma sklepów w pobliżu samych plaż. Na Mercadonę natrafimy w większych centrach handlowych, a przy plaży spotkamy głównie SuperDino Express. I to właśnie w sklepach typu Express ceny będą najwyższe, chociaż i tak będą niższe, niż w różnego rodzaju mniejszych marketach, nazwanych przez miejscowych "Supermercado". Tak naprawdę są to osiedlowe lub plażowe sklepiki imitujące markety, które prowadzone są przez obcokrajowców. Ceny tam są o 10-20 procent wyższe, niż w SuperDino Express i wielokrotnie wyższe niż w Mercadonie.

Jeszcze jedna uwaga. Duży hipermarket nazwany HiperDino, który znajduje się w popularnym centrum handlowym na południu wyspy (SiamMal), jest oczywiście o wiele tańszy, niż SuperDino w Playa de Las Americas, ale już nie tak tani jak Mercadona położona w odległości kilku kilometrów dalej, w mniej znanym, przeznaczonym bardziej dla lokalsów - Grand Sur. Pamiętajmy o tym przy większych zakupach!


Podziel się

Komentarze