Wiadomości

To prawdziwe święto dla Kanaryjczyków. Zrobią ogromną kanapkę!

17 maja 2022, 10:47, Marcin Kluwak
Na Gran Canarii będzie przygotowana najdłuższa kanapka z chorizo na świecie. Ma mieć pół kilometra długości! Próba bicia rekordu odbędzie się w ramach Dnia Wysp Kanaryjskich, które przypadają 30 maja.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

To prawdziwe święto dla Kanaryjczyków. 30 maja 1983 roku odbyła się pierwsza sesja Parlamentu Wysp Kanaryjskich i to właśnie od tego czasu, 30 maja zapisany został w kalendarzu, jako Dzień Wysp Kanaryjskich. 

W tym czasie na całym archipelagu Wysp Kanaryjskich odbywają się różnego rodzaju uroczystości. W ciągu ostatnich dwóch lat - z powodu pandemii koronawirusa były one mocno ograniczone, ale w tym roku w końcu mieszkańcy Wysp Kanaryjskich będą mogli cieszyć się bez ograniczeń ze swojego święta

Tak właśnie narodził się pomysł pobicia rekordu w przygotowaniu najdłuższej na świecie kanapki z hiszpańską kiełbasą chorizo. Będzie to miało miejsce na Gran Canarii w miejscowości Teror. Kanapka będzie miała pół kilometra długości i będzie ciągnęła się przez ulice Real de la Plaza, La Cal i Calle Nueva. Kanapkę będzie można skosztować już 28 maja od 10:00 do 16:00. Chętni będą musieli udać się na końce kanapki -  na Calle Real lub Calle Nueva. 

Kanapka zrobiona z chleba z piekarni Teror i chorizo ​​z miejscowego przetwórni będzie zawierała nagrody-niespodzianki w postaci 50 bonów upominkowych, dostarczonych przez miejscowe sklepy. Można je wymienić na nagrody w pięćdziesięciu placówkach uczestniczących w akcji w terminie od 28 maja do 30 czerwca 2022.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości