Najlepsze oferty na Teneryfę
Wiadomości

Coraz więcej turystów na Wyspach Kanaryjskich. Wracamy do liczb sprzed pandemii

16 maja 2022, 12:49, Marcin Kluwak
15 milionów urlopowiczów w 2022 roku ma odwiedzić Wyspy Kanaryjskie. 10 milionów z nich, to turyści zagraniczni. Ruch turystyczny na „kanarach” wraca do normy sprzed pandemii.

W kwietniu 2022 roku wzrosła ilość połączeń międzynarodowych obsługiwanych przez lotniska na Wyspach Kanaryjskich. W zeszłym miesiącu Centrum Kontroli Wysp Kanaryjskich zarejestrowało 29 975 lotów. To o 0,2 proc. więcej połączeń niż w kwietniu 2019 r. – a więc przed pandemią koronawirusa. 

Eksperci od turystyki zakładają, że wielu wczasowiczów, którzy nie wybrali się na wyspy w styczniu i lutym z powodu kolejnej fali koronawirusa, zrobiło to w marcu i kwietniu. To, wraz z wysokimi wskaźnikami obłożenia w okolicach Wielkanocy, spowodowało rekordowe liczby.

W przypadku lotów krajowych wskaźnik jest nadal tuż poniżej wartości sprzed pandemii, jednak linie lotnicze już ogłosiły nowe trasy na lato. Wtedy oferowanych zostanie około 11,5 procent więcej miejsc w lotach krajowych na Wyspy Kanaryjskie. W sumie do dyspozycji jest 3,5 miliona miejsc w samolotach, a w ostatnich tygodniach firmy z branży turystycznej informują o gwałtownym wzroście popytu na miesiące typowo letnie. 

Stowarzyszenie Federacji Hotelarstwa i Turystyki spodziewa się, że na Wyspy Kanaryjskie przyjedzie około dziesięciu milionów turystów z zagranicy. Dla porównania: przed pandemią było około 13 milionów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości