Wiadomości

Pogoda w maju na Teneryfie. Tu już jest prawdziwe lato!

19 kwietnia 2022, 12:17, Marcin Kluwak
Zastanawiacie się, jaka będzie pogoda w maju na Teneryfie? Odpowiadamy: będzie bardzo ciepło, bo, mimo że to wciąż wiosna, na Teneryfie jest już pełnia lata. Wszystko przez klimat. Wyspy Kanaryjskie znajdują się w zwrotniku raka, a to niemalże gwarantuje nam doskonałą pogodę.

Maj to bardzo piękny miesiąc - także na Teneryfie. Wszystko, co mogło już zakwitło - i to nie tylko na północy. Tam, oczywiście z racji nieco większej ilości opadów, wszystko szybciej budzi się z zimowego letargu, ale już w maju na drzewach na południu wyspy możemy oglądać piękne - czerwono-pomarańczowe kwiaty - to płomień Afryki. 

Temperatura na Teneryfie w maju: 24-26 stopni!

Temperatury na Teneryfie w maju są równie zadowalające, jak widoki. Podobnie jak w kwietniu - pogoda na Teneryfie w miesiącach wiosennych jest doskonała. 24-26 stopni w cieniu to oczywiście rzecz wręcz naturalna na Teneryfie, ale może się też zdarzyć, że słupki rtęci powędrują jeszcze wyżej - nawet do 30 kresek. Dzieje się tak zazwyczaj na południowym zachodzie Teneryfy - np. w Puerto de Santiago. Nie bez powodu to miejsce jest określane jako najcieplejsze na całej Teneryfie.

Pogoda w maju na Teneryfie: słońce i bez większych opadów

Wysokie temperatury, świecące nieprzerwanie słońce? Tak, ale pamiętajcie, że na Teneryfie słońce mamy przez 360 dni w roku. Ten dzień bez słońca może trafić się też w maju, ale bądźmy szczerzy - deszcz z reguły pada na Teneryfie w zimę. Pogoda w styczniu na Teneryfie potrafi płatać figle, ale umówmy się - w porównaniu do klimatu w Europie - tam naprawdę jest bardzo ciepło. 

Średnie temperatury powietrza w dzień na teneryfie w maju: 26 stopni Celsjusza

Temperatura powietrza w nocy w Teneryfie w kwietniu: 19 stopni Celsjusza

Temperatura wody w kwietniu na Teneryfie: 20 stopni Celsjusza

Liczba godzin słonecznych w kwietniu na Teneryfie: 8

Kiedy najlepiej lecieć na Teneryfę? Odpowiedź na to pytanie jest prosta

 


Podziel się

Komentarze