Wiadomości

Przedszkole na Teneryfie

13 kwietnia 2022, 15:04
Teneryfa staje się coraz bardziej popularnym miejscem do życia, również dla rodzin z małymi dziećmi. Jednym z podstawowych wyborów, przed którym stoją rodzice jest wybór przedszkola.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Na Teneryfie funkcjonuje kilka rodzajów przedszkoli i żłobków dla dzieci.

Colegio - czyli szkoła publiczna

Do szkoły publicznej można zapisać dzieci od 3 roku życia. Aby zapisać dziecko do szkoły, trzeba być zameldowanym na Teneryfie, posiadać numer NIE i wziąć udział w rekrutacji. Pierwsze lata szkoły (dla 3-, 4- i 5-latków) to okres „inflantil”, czyli nieobowiązkowego przedszkola (Colegio de Educación Infantil y Primaria).

Zwykle zajęcia dla dzieci w colegio w grupach inflantil trwają ok. 4 - 5 godzin dziennie. W niektórych szkołach można zapisać dziecko na „stołówkę / świetlicę”.

Więcej o rekrutacji dzieci do szkół na Teneryfie pisaliśmy w tym artykule.

Przedszkola prywatne

Na Teneryfie funkcjonują również przedszkola prywatne, do których rekrutacja zaczyna się zwykle w okolicy czerwca. Zwykle godziny pracy tych przedszkoli są nieco dłuższe, jednak nadal jest to max 5 - 6 godzin. Koszt przedszkola prywatnego to ok. 250 - 300 euro + wyżywienie. Umowa z przedszkolem podpisywana jest na rok, podobnie jak w placówkach w Polsce

Przedszkola na godziny

Jest to ciekawa opcja dla osób, które przyjeżdżają na Teneryfę na kilka miesięcy i chcą zapewnić dzieciom kontakt z językiem i zajęcia dodatkowe. Przed pandemią takich przedszkoli było sporo, jednak koronawirus sprawił, że wiele z tych ośrodków zostało zamkniętych.

Nadal jednak dostępnych jest kilka placówek tego typu, szczególnie na południu wyspy, gdzie przebywa wielu turystów z dziećmi. Często są to miejsca, które oferują opiekę 24h / 7 dni.

Jak wyglądają ceny przedszkola na godziny na Teneryfie?

W zależności od liczby godzin, jakie dziecko spędza w placówce, cena może wynosić od 3€ do 5€ za godzinę. Dodatkowo należy doliczyć koszt wyżywienia. To nadal niższa cena niż niania, której koszt zaczyna się zwykle od ok. 10€ za godzinę.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości