Wiadomości

Obserwatorium na Teneryfie: 60 teleskopów wycelowanych w niebo

18 marca 2022, 10:25
Atrakcje na Teneryfie to nie tylko plaża i słońce. Na Teneryfie znajduje się jedno z najlepszych miejsc do obserwacji nieba na świecie. Możecie je zobaczyć u stóp Wulkanu.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Obserwatorium na Teide zarządzane przez  Insituto de Astrofisica de Canarias, IAC rozpoczęło swoją pracę w 1964 roku, kiedy to po raz pierwszy zainstalowano tam teleskop. Od tego czasu instytut bardzo się rozwinął, stając się trzecim najlepszym obserwatorium na świecie, tuż obok obserwatorium w Chile i na Hawajach.

Obserwatorium znajduje się na wysokości 2390 m n.p.m., a jego powierzchnia wynosi ok. 50 hektarów. Znajdują się na niej teleskopy należące do ponad 60 instytucji z 19 krajów. Budynki obserwatorium pomalowane są na biało i można je zobaczyć z drogi biegnącej wzdłuż krateru wulkanu.

Przeczytaj też na portalu: Guachinche - lokalny smak prawdziwej Teneryfy

Dla turystów istnieje możliwość zwiedzenia Obserwatorium z przewodnikiem. W trakcie wycieczki, uczestnicy dowiadują się o tym, jak działają poszczególne teleskopy, zwiedzają cały obiekt wraz z kopsułą wykładową, w której przewodnik opowiada o spektrum elektromagnetycznym. Dla uczestników czeka również możliwość obserwowania Słońca przez dwa teleskopy.

Przewodnik mówi w języku hiszpańskim, angielskim lub niemieckim.
Cena: 21 euro / osobę

Jak dojechać do obserwatorium?


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości