Wiadomości

Plaże na Teneryfie: Playa de Los Cristianos

11 marca 2022, 10:53, Marcin Kluwak
Playa de Los Cristianos to jedna z najbardziej popularnych turystycznych miejscówek na wyspie. Chociaż nie jest on zbyt urokliwa i znajduje się tuż obok portu, to jednak jest chętnie odwiedzana przez turystów.

Playa de Los Cristianos znajduje się w samym sercu tętniącego życiem Los Cristianos. Jest to jedna z dwóch plaż w tej miejscowości. Druga - Las Vistas jest większa, ale nie tak bardzo popularna. Widok na plażę w Los Cristianos możemy podziwiać z jednej z najbardziej popularnych kamer w serwisie. Codziennie wirtualnie na plaży w tej miejscowości jest kilkanaście tysięcy osób. 

Playa Los Cristianos przyciąga tłumy turystów

Jednak to nie kamera przyciąga tłumy na plażę w Los Cristianos. To sama miejscowość, która położona jest najbliżej lotniska południowego na Teneryfie (TFS). To pierwsze większe miasto, jadąc w kierunku Costa Adeje, czy Los Gigantes, należące do nieoficjalnego "trójmiasta". Stąd też ogromne ilości turystów. Plaża jest dość szeroka, ale oprócz leżaków, pryszniców, ławeczek i boiska do siatkówki nie oferuje zbyt wiele. Naprzeciwko plaży w Los Cristianos jest port, więc widok statków i różnych łodzi nie jest tu rzadkością. Niektórzy wręcz kochają ten klimat, a niektórzy wolą inne plaże, z dala od ruchu samochodów i promów.

Tuż przy plaży znajdują się niezliczone ilości knajpek, barów, restauracji, czy sklepów. Znajdziemy też SuperDino Express, czyli mały sklep lokalnej siecówki. Niestety przy plaży zakupy są droższe.

Piękne i nietypowe hotele na Teneryfie. Musisz to zobaczyć!

Ciekawostki o plaży Los Cristianos

* Główną plażę w Los Cristianos możemy codziennie oglądać na żywo. Na jednym z budynków zainstalowana jest kamera, które pokazuje główny ciąg komunikacyjny oraz plaże. Co ciekawe, dostępny jest też głos [link]
* Tuż przy plaży znajduje się port Los Cristianos, z który odpływają promy na pobliską La Gomerę oraz na La Palmę
* Plaża ma 345 metrów długości i 80 metrów szerokości
* Ta miejska plaża położona w gminie Arona, jest jedną z pierwszych, na które w latach 60-tych XX wieku zaczęli przyjeżdżać turyści.

Przeczytaj też na portalu: Guachinche - lokalny smak prawdziwej Teneryfy


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości