Wiadomości

Filmowe produkcje na Teneryfie. Jest ich mnóstwo!

1 marca 2022, 12:26
Kadr z filmu Szybcy i Wściekli 6. Scena kręconą na drodze do Punta de Teno.
Teneryfa to nie tylko plaże, wulkan i cudowna pogoda. Na Teneryfę coraz chętniej przyjeżdżają ekipy filmowe, które realizują tu swoje filmy. W 2021 roku nakręcono na Teneryfie 190 różnych produkcji.

Najbardziej znane filmowe hity, które kręcone były na Teneryfie to oczywiście Szybcy i Wściekli oraz Gniew Tytanów. W tym drugim filmie możemy obserwować wulkaniczne klimaty Parku Narodowego Teide, a na pierwszych sceny szóstej części filmu Szybcy i Wściekli, widzimy wyścig krętą drogą do Punta de Teno. Jak podaje branżowy portal podrozefilmowe.eu, zdjęcia do "Szybkich i wściekłych" były realizowane w kilku miejscach na wyspie. Akcja działa się w miejscowościach: Adeje, Guia de Isora, El Tangue, Garachico, Puerto de la Cuz, San Juan de la Rambla i w stolicy Santa Cruz.

Teneryfa uważana jest za najbardziej zróżnicowaną ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. Zielona północ, jałowe południe, zachód z surowymi klifami, różnorodnymi plażami i wreszcie Park Narodowy Teide z niemal idealnym księżycowym krajobrazem. To wszystko sprawia, że filmowcy bardzo chętnie wybierają Teneryfę jako swój plan zdjęciowy. 

Rok 2021 był rekordowy pod względem ilości zrealizowanych produkcji. Było ich 190. Poprzedni rekord to 153 produkcje filmowe w 2019 roku. Ale kryzysowy rok 2021 okazał się rekordowym, przynajmniej w tym segmencie. Teneryfa w ciągu 1207 dni zdjęciowych zarobiła 58 milionów euro. Podczas zdjęć powstało około 8500 miejsc pracy. 

Zabierasz pupila na Teneryfę? Uważaj, bo znalezienie mieszkania będzie bardzo trudne!

- Ten wynik pokazuje, że Teneryfa jest ponownie niezwykle atrakcyjna dla międzynarodowych produkcji audiowizualnych po przerwie związanej z pandemią - mówi prezydent Cabildo Pedro Martin. 

Hiszpański serial „Money Heist” to jedna z najbardziej znanych produkcji, które kręcono m.in. na Teneryfie. Oprócz słynnej produkcji Netflixa na wyspie kręcono także popularny dramat fantasy „Fundacja”


Podziel się

Komentarze


Pozostałe wiadomości