Wiadomości

Puerto de La Cruz inwestuje w hotele. Odnawiają prawdzie perełki

8 lutego 2022, 11:01, Marcin Kluwak
Obiekty hotelowe w Puerto de la Cruz będą doinwestowane. Rada Miasta szacuje, że w 2022 roku na poprawę warunków hotelowych w tej miejscowości zostanie wydane co najmniej 35 milionów euro.

Największa inwestycja, o wartości blisko 18 milionów euro zostanie zrealizowana w Hotelu Taoro. Prace nad ponownym otwarciem najbardziej charakterystycznego hotelu w mieście rozpoczną się w już niebawem. Hotel Taoro to turystyczna perełka Teneryfy i całej Hiszpanii. Obiekt został otwarty w 1890 roku i przez ponad 100 lat był prawdziwą ikoną miasta, w którym nocowali członkowie rodziny królewskiej, tacy jak książę Windsoru Edward VIII; Król Hiszpanii Alfonso XIII, książęta Kentu i król Belgii Albert I oraz światowej sławy pisarze, tacy  jak Agatha Christie.

Hotel Taoro to  5-gwiazdkowy luksusowy hotel z 210 pokojami i apartamentami. Posiada on dwie restauracje, ogród i odkryte baseny z widokiem na Puerto de la Cruz, ocean, dolinę Orotava i wulkan Teide. Będzie tam też spa, siłownia, sale konferencyjne i inne ekskluzywne usługi. Łącznie zainwestowane zostanie około 28 milionów euro. Dzięki temu, turyście przylatujący na wyspę będą mogli korzystać z wielu atrakcji na Teneryfie. 

Kolejną z inwestycji jest Hotel Miramar, który zostanie przemianowany na Atlantic Hills i będzie zarządzany przez firmę Macaronesian Hotels and Resorts. Puerto de la Cruz będzie miał nowy hotel tylko dla dorosłych, a zainwestowane zostanie ponad 8 milionów euro. Prace remontowe obejmują utworzenie centrum odnowy biologicznej, oraz dostosowanie obiektu do nowoczesnych trendów. 

Zabierasz pupila na Teneryfę? Uważaj, bo znalezienie mieszkania będzie bardzo trudne!

Rozpoczęły się też prace remontowe starego Hotelu San Telmo. Tutaj zostanie zainwestowane prawie 3,5 mln euro, a hotelem zarządzać ma sieć Silken Hotels. Gruntowną transformację za blisko 5 milionów euro przejdzie też  hotel Los Príncipes, który znajduje się w centrum miasta. 

- Puerto de la Cruz nadal przyciąga prywatny kapitał, co świadczy o tym, że to pionierskie miasto turystyczne na Wyspach Kanaryjskich - podkreśla burmistrz Marco González. Piękna pogoda na Teneryfie gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Zobacz prawdziwą perełkę na Teneryfie. Rajska plaża na uboczu!

Fotoreportaż


1/3 Puerto de La Cruz inwestuje w hotele. Odnawiają prawdzie perełki

1/3 Puerto de La Cruz inwestuje w hotele. Odnawiają prawdzie perełki

2/3 Puerto de La Cruz inwestuje w hotele. Odnawiają prawdzie perełki

2/3 Puerto de La Cruz inwestuje w hotele. Odnawiają prawdzie perełki

3/3 Puerto de La Cruz inwestuje w hotele. Odnawiają prawdzie perełki

3/3 Puerto de La Cruz inwestuje w hotele. Odnawiają prawdzie perełki

Podziel się

Komentarze