Wiadomości

Pamiątki z Teneryfy. Podpowiadamy ile kosztują i co jest na topie

31 stycznia 2022, 07:49
Chodzenie po sklepikach z pamiątkami, to ulubione zajęcie większości turystów. Magnesy, koszulki czy ściereczki z delfinami i obrysem wyspy znajdziemy na każdym kroku.
REKLAMA
Powered by GetYourGuide

Któż z nas choć raz nie wszedł do takiego sklepu? Czy to nad polskim morzem, czy gdzieś na wakacjach poza granicami kraju? Jak magnes turystów przyciągają właśnie magnesy, pocztówki, podstawki, figurki, koszuli, czy artykuły plażowe. Sklepy z pamiątkami możemy spotkać co kilka metrów. 

Ile kosztują pamiątki z Teneryfy?

Najtańsze są magnesy. Te nieco gorszej jakości, występujące dość powszechnie, możemy kupić nawet za 70 centów, ale obecnie (rok 2022) taka standardowa cena to 1 euro. W przeliczeniu daje nam to cenę niższą niż 5 złotych. Czy na polskim morzem lub w górach kupimy magnes za 5 złotych? Wątpliwe. Są też oczywiście droższe magnesy, z metalu, z zawieszkami, z buteleczkami z piaskiem. Ich cena to 1,5 do 2 euro.

Koszulki z nadrukiem

Oczywiście królują te, które mają jakikolwiek motyw związany z Teneryfą. Może to być sam napis, ale bardzo często jest on połączony z symbolami - wulkan lub jaszczurka. Koszulki zwykłej jakości bez nadruku kosztują około 4 euro, gdy znajdzie się na nich nadruk-mozemy ją kupić nawet za 8 euro, ale znów standardową ceną jest 10 euro. Koszulki lepszej jakości, wykonane przez lokalne firmy kosztują już 15-17 euro.

Ręczniki z jaszczurkami

Małych jaszczurek jest mnóstwo na Teneryfie, ale chyba więcej jest ręczników, na których znajdziemy te gady. I to w różnej postaci. Najcieńsze ręczniki możemy kupić za 3-4 euro. Nieco grubsze kosztują odpowiednio drożej, ale ich cena nie przekracza 7-8 euro. Jeżeli więc lecimy na wyspę i chcemy kupić sobie taką pamiątkę - nie warto pakować ręczników do bagażu. Za niewielkie pieniądze dostaniemy tu ręcznik z ładnym motywem.

Ręczniczki kuchenne z motywem

Są chyba bardziej powszechne, niż ręczniki z jaszczurkami. Niewielkie ręczniczki kuchenne, zazwyczaj białe, mają na dole mały nadruk. Mogą to być delfiny, jaszczurki, albo postacie w hiszpańskim stroju narodowym. Oczywiście ręczniczki są made in china i kosztują - w zależności od miejsca - od 70 centów od 1,25 euro.

Klapki, stroje kąpielowe i spodenki

Na każdym stoisku pełno jest artykułów plażowych. Solidne klapki męskie kupimy za 10 euro. Piszemy o tym, bo klapki to najbardziej pożądany towar na wyspie. Tutaj na co dzień nie nosi się butów, tylko chodzi w klapkach. Miejscowi opowiadają, że dobre klapki wystarczają im na rok. W sklepikach kupimy też kompletne stroje kąpielowe dla kobiet oraz kąpielówki dla mężczyzn. Rzadko spotyka się już kąpielówki w formie "slipów". Teraz na Teneryfie (jaki i wszędzie) królują szybkoschnące szorty. 

Pocztówka z Teneryfy

Jeżeli jesteście tradycjonalistami i lubicie wysyłać pocztówki z widokami, to tutaj znajdziecie tego pełne stojaki. Widokówki są różne. Zwykłe, prostokątne za 30-40 centów za sztukę i bardziej wymyślne - np. w kształcie wyspy - za 80 centów lub 1 euro. Są też ogromne widokówki, widokówki trójwymiarowe. Do wyboru, do koloru.

Sklepy pełne są różnego rodzaju pamiątek. Tak jak wszędzie, tak i na Teneryfie, im bliżej linii brzegowej, tym drożej. Przy ponad 8-kilometrowym deptaku od Los Cristianos do końca Costa Adeje znajdziemy takich sklepików mnóstwo. Tam jednak ceny będą delikatnie wyższe. Jeżeli chcecie zrobić zakupy nieco dalej, odejdźcie od linii brzegowej. Tuż pod autostradą (np. w San Eugenio) jest już taniej. Udanych zakupów!


Podziel się

Komentarze

Zobacz także


Pozostałe wiadomości